Dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? Zauważyłaś, że między tobą a mężem nie ma już takiej namiętności jak dawniej. Brakuje ci czułości, ale nie potrafisz wykrzesać z siebie odrobiny chęci, nie mówiąc o entuzjazmie. Co jest ze mną nie tak? Przecież kochasz swojego męża. Czemu nie możesz się zdobyć na chwilę intymności?

Dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? Z wiekiem libido zaczyna słabnąć. Spowodowane jest to różnymi czynnikami, na przykład stresem spowodowanym pracą, zmęczeniem obowiązkami, a nawet zaburzeniami hormonalnymi. Brak ochoty na współżycie to zmora naprawdę wielu par, nie tylko w średnim wieku. Skarżą się na niego coraz młodsi. Czy kryzys w sypialni może doprowadzić do rozpadu waszego związku? Niekoniecznie. Istnieje wiele sposobów, jak mu zaradzić.

Brak ochoty na współżycie jak leczyć?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre przewlekłe choroby mogą negatywnie wpływać na libido i obniżyć ochotę na współżycie. Dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? Może to wina skutków ubocznych leków, jakie zaczęłaś przyjmować.

Brak ochoty na intymność może brać się z przyjmowania środków zapobiegającym skutkom chorób przewlekłych w rodzaju cukrzycy, podwyższeniu prolaktyny. Negatywnie wpływają także antydepresanty i leki regulujące pracę tarczycy. Oczywiście w żadnym wypadku nie powinnaś zrezygnować z przyjmowania przepisanych środków. Zdrowie jest najważniejsze, a z partnerem powinnaś po prostu porozmawiać. Warto zwrócić się z problemem do specjalisty i zapytać, w jaki sposób zaradzić niepożądanym skutkom ubocznym.

Dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? Seks nie sprawia mi przyjemności

Nie mam ochoty kochać się z mężem, a seks nie sprawia mi przyjemności. Czy przestałam go podniecać? Jeżeli mąż wyraża ochotę na współżycie, a twoja odpowiedź brzmi – nie mam ochoty się kochać, może to oznaczać, że partner po prostu powinien się bardziej postarać.

Kiedy zaczynaliście się spotykać, twój mąż starał się i zabiegał o ciebie. Przynosił kwiaty, robił drobne niespodzianki, pamiętał o urodzinach i rocznicach. Z biegiem czasu coś się popsuło. Ostatni raz podarował ci bukiet na imieniny, o których musiała przypomnieć mu twoja teściowa, nie wychodzicie do kina, nie mówiąc o romantycznych kolacjach. Ta zmiana dotyczy także sfery intymnej. W pierwszych miesiącach znajomości nie byliście w stanie wytrzymać godziny bez czułości i pocałunków. Teraz namiętność twojego wybranka ustała, a zastąpiła ją rutyna. Nic dziwnego, że seks nie sprawia przyjemności.

Powinnaś szczerze porozmawiać ze swoim mężem. Zwróć mu uwagę, że w waszej alkowie już od dawna zionie nudą. Porozmawiajcie o waszych fantazjach i pomysłach, jak urozmaicić współżycie. Pamiętajcie, że takim pogawędkom nie może towarzyszyć żadna presja ani wymówki. Wystrzegaj się prób obwiniania o bieżący stan rzeczy jednej albo drugiej strony. Nie jest ważne, kto z was zawinił, ale jak możecie odbudować wasze życie intymne.

Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Spędzamy ze sobą mało czasu

Jednym z istotnych powodów, dla których pary tracą ochotę na seks, jest rozluźnienie więzi emocjonalnych. Z czasem nasze ciało się zmienia. U pań z każdą przebytą ciążą przybywa dodatkowych kilogramów i rozstępów, u panów pojawia się brzuszek piwny i łysinka. Kiedyś potrafiliście przegadać całą noc, a dziś wasze wymiany zdań dotyczą tylko domu i dzieci. Mój mąż mi się nie podoba, zauważasz ze zdziwieniem pewnego dnia.

Mąż nie poświęca mi uwagi. Woli spędzać czas z kumplami albo kolegami z pracy. Specjalnie bierze nadgodziny, by nie musieć wracać do domu. Nie mam ochoty się kochać się z mężem. Irytuje mnie. Brzmi znajomo? Brak ochoty na współżycie jak leczyć, zastanawiasz się, ale problem tkwi po prostu w tym, że oddaliliście się od siebie. Skoro prawie się nie widujecie, nie mówiąc o obgadywaniu kłopotów w waszych relacjach, nic dziwnego, że nie masz ochoty na seks z mężem. Po pierwsze, podejmij próbę rozmowy. Jeśli okaże się, że nie możecie dojść do porozumienia, być może trzeba będzie zwrócić się do specjalisty. Terapia małżeńska wymaga determinacji i poświęcenia, a także wyłożenia niemałych środków finansowych, ale to chyba niewielka cena za ratowanie małżeństwa?

Nie przejmuj się, jeśli zauważyłaś, że nie masz ochoty kochać się z mężem. Często jest to tylko przejściowy problem, który z czasem sam się rozwiążę. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc swoich bliskich, którzy wesprą cię w trudnym okresie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

fot. unsplash.com rawpixel

Pamiętaj, że wiele problemów można rozwiązać za pomocą szczerzej rozmowy.

fot. unsplash.com Tracey Hocking

Nierzadko brak ochoty na seks może wynikać z problemów zdrowotnych.

fot. unsplash.com Becca Tapert

Dlaczego nie mam ochoty na seks z mężem? Być może popadliście w rutynę i seks przestał ci sprawiać przyjemność.

fot. unsplash.com Tim Gouw

Często obniżenie libido wynika ze stresu związanego z pracą.

fot. unsplash.com Elevate

Masz wrażenie, że mąż więcej czasu poświęca znajomym niż tobie? Postaraj się, by wasza rozmowa nie zamieniła się w kłótnię i obrzucanie pretensjami.

Zobacz także:

  1. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  2. Jak wyglądać elegancko? Niezawodne, klasyczne stroje – stylista radzi
  3. Ile zarabia Dorota Szelągowska? Jej zarobki są wspaniałe

źródło: parenting.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.