Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Nie od dziś wiadomo, że seks rozluźnia i relaksuje, co może mieć pozytywny wpływ na twój nastrój. Jeżeli jednak nie masz ochoty się kochać, coś jest na rzeczy. Twój partner cię nie kręci? Nie masz ochoty na seks? Problem nie zawsze leży u twojego partnera. 

Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Twoje wymówki o bólu głowy, czy zmęczeniu zdarzają się notorycznie, a ty nie wiesz, co jest tego przyczyną? Brak ochoty na seks to poważny problem, zwłaszcza kiedy zauważyłaś go od niedawna. Co jest tego przyczyną? Odpowiadamy a nurtujące cię pytania. 

Dlaczego nie mam ochoty się kochać?

Twój spadek ochoty na seks, nie musi być winą twojego partnera. Problem może również dotyczyć właśnie ciebie. Prawdą jest, że im więcej się kochasz, tym coraz częściej masz na to ochotę. Zauważyłaś, że uprawiasz seks coraz rzadziej? Problem ten dotyczy wielu kobiet. Powinnaś znaleźć tego powód, bo może mieć to wpływ na twoje zdrowie. Nie nastawiaj się na to, jak na chorobę, bo przyczyna spadku twojego libido, nie zawsze musi być groźna i poważna. Czasami to zwykły stres i brak czasu na własne przyjemności.

Dlaczego nie mam ochoty na współżycie? 

Na początku powinnyśmy znaleźć źródło twojego problemu. Jeżeli dalej kręci cię twój partner, ale nie masz ochoty na wspólne, intymne chwile, problem może dotyczyć wyłącznie ciebie. Czym jest spadek libido? Obniżenie libido to nic innego jak obniżenie popędu seksualnego. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zanim zaczniesz zastanawiać nad poważnymi przyczynami spadku ochoty na seks, zastanów się, czy przyczyna nie leży u podstaw twoich hormonów, podczas miesiączki. Kiedy kobieta ma największą ochotę na seks? Wahania hormonów kobiety mają ogromny wpływ na libido. Największą ochotę mają kobiety w pierwszej fazie cyklu do owulacji, kiedy buzują w nas estrogeny. Z czasem następuje wzrost progesteronu, który powoduje spadek libido. Na chwile przed miesiączką, spadają oba te hormony, co powoduje spadek libido. Pamiętaj, że każda kobieta jest inna i nie jest to zasada. 

Zauważyłaś, że nie masz ochoty na seks od dłuższego czasu? Przyczyną może być stres. Praca nie powala ci zrobić sobie chwili wytchnienia? Nie masz dla siebie czasu? Może to mieć wpływ na twoją ochotę na współżycie. Spróbuj poświęcić sobie trochę czasu dla siebie. Wybierz jeden swój wolny weekend i poświęć go na spa. Odprężysz się i poczujesz się znowu kobieca. Innym sposobem będzie trening, który dostarczy ci endorfin. Jeżeli nie zauważysz poprawy, szukaj problemu źródła gdzie indziej. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Czasami to kompleksy są przyczyną. Czujesz, że nie do końca akceptujesz sobie? Ostatnio przybrałaś na wadze? Zastanów się nad własnym ciałem i tym, że dalej je w pełni akceptujesz. Wstyd przed pokazaniem się nago może odbijać się na twojej chęć na współżycie.

Brak ochoty na współżycie może mieć także podłoże chorobowe. Niedoczynność tarczycy lub choroba Hashimoto przyczyniają się do spadku libido. Warto wykonać badania na choroby tarczycy, nie tylko w  przypadku, kiedy zauważysz brak ochoty na seks. 

Dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? 

Najczęstszym powodem długoletnich rozwodów jest problem dotyczący seksu. Zarówno brak pociągu do partnera, jak i zdrada mieszczą się w aż 94% powodów rozwodów. To naprawdę dużo, dlatego powinnaś znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego nie mam ochoty kochać się z mężem? Po pierwsze zastanów się, czy twój mąż dalej cię pociąga, a ty jego. Długoletni związek i wspólne spędzanie większości czasu może odbić się na waszym pożądaniu. Pamiętaj, że w małżeństwie miłość i pożądanie powinny iść w parze. Jeżeli zauważysz brak jednego z nich, przyczyna może leżeć, w braku zainteresowania między wami. Dalej jesteście w sobie zakochani? Jeżeli tak i oboje nie wyobrażacie sobie świata bez siebie, powinnaś zrobić sobie badania hormonalne. 

Relacje damsko-męskie bez względu na stadium waszej znajomości mogą się zmieniać w zależności od dnia. Brak zainteresowania nie zawsze wynika z braku uczucia. Częstymi przyczynami spadku libido są problemy w pracy, rozluźnienie związku lub nadmiar obowiązków. 

Dlaczego nie mam ochoty się kochać z chłopakiem

Jeżeli zauważyłaś brak ochoty na współżycie, a jego przyczyną nie jest żadna z wyżej wymienionych, nie powinnaś obwiniać za to swojego organizmu. Być może to niemiłe doświadczenia z przeszłości, o których mogłaś już zapomnieć. Zdrada lub brak zaufania będą miały ogromny wpływ na twoje przyszłe relacje. Jeżeli od niedawna jesteś w nowym związku, zastanów się nad poprzednimi i sama odpowiedz sobie na pytanie, czy rozstanie nie wniknęło z problemów łóżkowych. Najlepszym sposobem na zerwanie z przeszłością, będzie poważna rozmowa z twoim chłopakiem, który postara się razem z tobą naprawić wasz problem. 

Jestem z chłopakiem kilka lat i nie mamy ochoty na seks. To stwierdzenie pada równie często, Dlaczego nie masz ochoty się kochać? Częstą przyczyną jest to, że uprawiasz seks, nie zawsze mając na to ochotę. Robiąc to dla swojego partnera, nie zawsze możesz odczuwać z tego taką przyjemność, jak sama wyszłabyś z takiej inicjatywy. Prawdą jest, że każda z nas jest czasami zmęczona i chce odpocząć. Poproś swojego partnera o chwile wytchnienia, a ochota przyjdzie sama. 

Po tabletkach antykoncepcyjnych nie mam ochoty się kochać

Jeżeli zauważyłaś taką zależność, to uspokajamy, jest to całkiem normalne. Przyczyną braku twojej ochoty są hormony, które dostarczasz do organizmu wraz z tabletkami antykoncepcyjnymi. Spadek libido jest jednym ze skutków brania tabletek antykoncepcyjnych. Jak podaje portal medonet: Syntetyczne estrogeny wypierają z krwiobiegu estrogeny naturalne, doskonale naśladując ich działanie i „oszukując” jajniki, że ich aktywność jest na wymaganym poziomie. To blokuje owulację, a więc zapobiega ciąży – ale jako skutek uboczny często kończy się znacznym spadkiem apetytu na seks. Jeżeli jest to dla ciebie uciążliwe, porozmawiaj ze swoim ginekologiem, być może zaproponuje ci inne tabletki antykoncepcyjne.

Dlaczego po tabletce antykoncepcyjnej nie mam ochoty na współżycie?

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zadajesz sobie pytanie, dlaczego nie mam ochoty się kochać? Tabletki antykoncepcyjne mają wpływ na twoje libido. Wraz z lekami pryzmujesz do organizmu hormony. Pamiętaj, że każdy organizm działa według własnego trybu, a ingerencja przyczyna się do tego, że z czasem zauważy on zmiany i będzie chciał się bronić. Hormony, które buzują w kobiecie, mają wpływ na funkcjonowanie, a zwłaszcza na ochotę na współżycie. Dostarczasz sobie sztucznych hormonów w postaci tabletek antykoncepcyjnych, będzie to normalne, że możesz odczuć brak potrzeby intymnego zbliżenia. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Dlaczego nie mam ochoty się kochać
Fot. unsplash.com 

Brak ochoty na seks może wynikać z problemów w twoim związku. Zastanów się, czy dalej czujesz pożądanie do swojego partnera.