Dlaczego pies wymiotuje? Każdy opiekun swojego pupila zaczyna się bardzo martwić o zwierzaka, jeśli ten zaczyna wymiotować. Ważne jest, by być wtedy przy psie, naszykować mu miskę czystej wody i zaobserwować wymiociny, które mogą nam powiedzieć, co dolega naszemu pupilowi.

Dlaczego pies wymiotuje? Zazwyczaj nie ma się czego bać, zwierzakowi mogła nie przypaść do gustu nowa karma, albo zaszkodziło mu coś, co zjadł bez naszej wiedzy na spacerze. Jednak niektóre symptomy powinny nas zmotywować do natychmiastowej wizyty u lekarza.

Dlaczego pies wymiotuje?

Przyczyną wymiocin może być niestrawność. Zazwyczaj dopada to psa zaraz po zjedzeniu posiłku i wskazuje na dwie rzeczy, albo pies zjadł za dużo i musiał oczyścić się z nadmiaru posiłku, albo jedzenie, jakie dostał, absolutnie mu nie służy. Musimy na to zwrócić uwagę i nie podawać go znów psiakowi. Co jeśli nawet zmiana karmy nic nie zmieni? Czasami uczulać może jakiś składnik karmy, który znajduje się w różnych jej rodzajach. Czytajmy dokładnie etykiety.

Co jeśli psie wymiociny mają barwę przezroczystą, lub jest to biała piana? W takiej sytuacji możemy podejrzewać, że pies ma podrażnione gardło. Pupil wówczas zachowuje się, jakby chciał zwymiotować, a samych wymiocin jest niewiele. Należy się wtedy udać do weterynarza w celu przebadania gardła.

  1. Nie żyje aktor znany z kultowych filmów i seriali. Zmarł niespodziewanie, miał 54 lata
  2. Pierwszy raz od 14 lat taka sytuacja w „Milionerach”. Rekordowo krótki czas odpowiedzi nie jest jedynym zaskoczeniem

Nie czekaj i idź do weterynarza od razu

Żółte wymiociny mogą oznaczać bardzo poważne problemy z wątrobą. Kłopoty z tym narządem mają często psiaki w starszym wieku. Najczęstszą przypadłością jest zapalenie wątroby. Zwierzę może wtedy tracić apetyt, być osłabione i apatyczne. Zdarza się także że wymioty i powiększony brzuch mogą oznaczać wodobrzusze. Konieczna jest w takim przypadku wizyta u weterynarza.

Jeśli nasz pies wymiotuje krwią, musimy być bardzo uważni, jeśli jest jej niewiele, być może jego żołądek został podrażniony i nie oznacza to żadnej poważnej choroby. Jeśli jednak jest jej dużo, nie możesz czekać na wizytę do następnego dnia. Postaraj się zabrać czworonoga jak najszybciej do weterynarza. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dlaczego pies wymiotuje?
pixabay.com/ liatit

Jeśli pies zachowuje się apatycznie i nie chce jeść oraz wymiotuje, nie czekaj ani chwili na wizytę u weterynarza.

dlaczego pies wymiotuje?
unsplash.com/ Matthew Henry

Złe samopoczucie u psa jest nie do przeoczenia, żywe i wesołe z natury zwierzęta kompletnie tracą swoją radość.

dlaczego pies wymiotuje?
unsplash.com/Jackson Simmer

Wymioty to naturalny sposób oczyszczania organizmu z toksyn. Czasem nasz pies zje na spacerze za dużo trawy, albo chwyci coś, czego nie zdążymy mu wyrwać z pyska i wtedy kończy się to wymiotami. To akurat bardzo dobry sygnał, pełnego zdrowia naszego czworonoga.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące osób w żałobie, nie żyje zasłużony Polak. Przedwczesna śmierć przekreśliła wiele planów
  2. Odnaleźli list do Anny Jantar w szczątkach samolotu. Napisał go jej ukochany
  3. Ginekolog: „Większość moich pacjentek popełnia jeden błąd. Mam dość, zacznijcie w końcu myśleć”
  4. Edzia z „Królowych życia” straciła dziecko, teraz prosi o pomoc. Wystarczyło jedno zdjęcie
  5. Wielka metamorfoza gwiazdy „Rolnik szuka żony”. Widzowie jej nie poznali
  6. 440 kilogramowy 27-latek szuka żony. Ma niepojęte wymagania, na obiady zjada 3 kg mięsa

źródło: kochamyzwierzaki.pl

 

Poprzedni artykułZnaki zodiaku, które zawsze chcą dominować. Wszelki sprzeciw traktują jak wypowiedzenie wojny
Następny artykuł13-letni chłopiec zginął w pożarze. Cały czas obejmował swojego psa, schowali się w samochodzie
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.