Długi weekend w czerwcu 2019 niestety nie zaskoczy nas pozytywnie. Wszystko za sprawą dość niskiej temperatury i opadów deszczu. Nie jest to jednak powód, by rezygnować z odbycia niezwykłej wycieczki. Kiedy jest Boże Ciało? Gdzie warto pojechać i co zobaczyć? Poniżej znajdziecie miniprzewodnik!

Promienie słoneczne i wysoka czerwcowa temperatura przez długi czas kusiły osoby, które właśnie w długi weekend planowały wyjechać i odpocząć na działce lub poza miastem. Choć pogoda pokrzyżowała plany, wciąż istnieje wiele możliwości wyjazdu! Jaka będzie temperatura w Boże Ciało? Ile trwa w długi weekend w czerwcu? Poznajcie szczegóły.

Kiedy Boże Ciało 2019? 

Boże Ciało jest świętem ruchomym, ustawowo wolnym od pracy. Uroczystości towarzyszą procesje z Najświętszym Sakramentem. W tym roku wypada dokładnie 20 czerwca, w czwartek. Wiele osób decyduje się na urlop także w piątek. Dzięki temu ich weekend trwa aż cztery dni. To wystarczająca ilość czasu, by odbyć świetną przygodę lub wypocząć na działce. Sprawdźcie, co my wam proponujemy!

Jaka będzie pogoda na długi weekend w czerwcu 2019?

Niestety, temperatura w weekend nieprzyjemnie nas zaskoczy. W wielu miejscach w Polsce spadnie deszcz i będzie burzowo. Średnia temperatura w kraju będzie wynosiła przez trzy dni od 27 do 32 stopni Celsjusza. W niedzielę jednak spadnie nawet do 17 stopni. Po upałach pozostanie wyłącznie wspomnienie. 

Tanie bilety w czerwcu 2019

Choć pogoda w Polsce nie będzie zbyt przychylna, w wielu zakątkach świata wciąż możemy cieszyć się promieniami słońca. 20 czerwca warto skorzystać z okazji, które oferują linie lotnicze. Tego dnia możemy wybrać się z Gdańska do szwedzkiego miasta Nykoping już za 235 złotych w obie strony! Z Warszawy do Brukseli polecimy za 459 złotych. To świetna okazja do spróbowania kultowej już czekolady

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Długi weekend w czerwcu 2019
unsplash.com @stilclassics

Długi weekend w czerwcu 2019 wypada od 20.06 do 23.06.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułGloria Vanderbilt nie żyje. Słynna projektantka i ikona mody zmarła w wieku 95 lat
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan w bikini na tle zachodzącego słońca. Fani: „Bogini!”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.