Długowieczność jest w naszym zasięgu. Udowadnia to 105-letnia kobieta, Brenda Osborne, która zdradziła, w czym tkwi sekret jej długiego życia. Myślicie, że powinnyśmy brać z niej przykład? Trzeba to rozważyć!

Chyba każda z nas marzy o momencie, w którym zamiast wyśpiewywania jej w dniu urodzin 100 lat, rodzina będzie skandować 200 lat, 200 lat niech żyje, żyje nam. Z jednej strony taki wiek może być przygnębiający, jednak patrząc na to, jak niewiele osób go dożywa, to z pewnością powód do dumy. Długowieczność jest możliwa do osiągnięcia, więc nie porzucajmy nadziei. Ona w końcu umiera ostatnia. 😉

Długowieczność. Jak żyć długo?

– Tajemnica jej wieku, jak sama Brenda mówi, to… bycie singielką! Ciężka praca i przebywania z dala od mężczyzn – to mój sekret. Uwielbiam celebrować swoje urodziny, ale jest mi smutno, że Królowa Elżbieta jednak się na nich nie zjawiła. Dostałam od niej list, ale myślałam, że może uda się jej na chwilę wpaść – mówi z rozbrajającą szczerością Brenda.

Kobieta urodziła się w 1913 roku i przez 33 wykonywała zawód pielęgniarki. Zaledwie raz poprosiła o dzień urlopu na żądanie. Poświęciła się swojej pracy w 100%. Co jeszcze o niej wiemy? Mieszkała w swoim rodzinnym domu aż 93 lat, obecnie przebywa w domu spokojnej starości.

Kim był najstarszy człowiek na świecie?

Francuzka Jeanne Louise Calment, która dożyła 122 lat to najstarszy człowiek, jaki kiedykolwiek żył. Zmarła w 1997. Kobieta pochodziła z Jamajki. Ciekawy jest również przypadek Chilijczyka Celino Villanueva Jaramillo. Mężczyzna dożył 121 lat,  jednak nie został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa, bo…uwaga, zgubił swój akt urodzenia. Jaramillo przyszedł na świat 25 czerwca 1896 roku. W kwietniu tego roku spadł z łóżka i w wyniku upadku złamał trzy żebra. Jedno z nich przebiło mu płuca.

Lekarze początkowo entuzjastycznie oceniali stan jego zdrowia i dawali mu duże szanse na przeżycie. Niestety stan mężczyzny się pogorszył, czego konsekwencją była jego śmierć. Podobnie jak Osborne nigdy nie zawarł związku małżeńskiego. Myślicie, że długowieczność to brak wiążącego nas z drugą osobą papierka? 😉 Obecnie najstarszym mężczyzną żyjącym na ziemi jest Japończyk – Masazo Nonaka, który liczy sobie 112 lat. Liczba ta zdecydowanie robi na nas wrażenie.

Co myślicie o ludziach, którym udało się dożyć takich lat? Robią na was wrażenie? Skorzystacie z metod sięgania po długowieczność, rekomendowany przez Osborne? My jesteśmy rozbrojone jej wyznaniem. Wy też?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

starość
Fot. unsplash.com @pabels
 1. ZOBACZ TEŻ:

  1. Chory maluch znalazł pocieszenie w ramionach adoptowanego pitbulla. Wzruszające wideo
  2. Małgorzata Potocka długo walczyła z depresją. „Całe dnie leżałam w łóżku”
  3. Emilia Krakowska była w szpitalu. Popularna aktorka poczuła się bardzo źle, co się stało?
  4. Jak dobrać buty do stroju? Botki, sneakersy, obcasy, sandały. Wiem, jak je nosić!
  5. Karolina Wajda przegrała z macochą o spadek. „Zostałam pozbawiona wszystkich praw autorskich do dzieł ojca”

   

źródło: hiro.pl, mirror.co.uk

Poprzedni artykułMałgorzata Kożuchowska w długich włosach. Aktorka zaskoczyła fanów nową fryzurą
Następny artykułAnna Mucha i Filip Bobek byli posądzani o romans! Ich gorące zdjęcia obiegły internet
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.