Doberman był sparaliżowany i nikt nie dawał mu szans na powrót do normalności. Po pewnym czasie jednak schorowany pies zaskoczył wszystkich, którzy wątpili w jego możliwości. Historia zwierzaka podbiła serca internautów.

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Potrafią zaskoczyć nie tylko swoją wiernością i miłością w stosunku do właściciela, lecz także niezwykłą siłą woli i instynktem przetrwania. Gdy ich potrzebujemy, są przy nas w gotowości do pocieszania. Niekiedy jednak i one potrzebują naszego wsparcia i wiary. To jest ta szansa, kiedy możemy się odwdzięczyć za ich oddanie.

Sparaliżowany doberman Kenny

Doberman to rasa dużego psa, a duże psy często miewają problemy z kręgosłupem i stawami. Z wiekiem potrafi być coraz gorzej, niekiedy dochodzi nawet do paraliżu. To właśnie spotkało Kenny’ego. Z początku miał jedynie problemy z chodzeniem, z czasem tylne łapy całkowicie odmówiły mu posłuszeństwa, pies nie mógł się poruszać. Specjaliści nie dawali mu szans, uważali, że najlepszym rozwiązaniem będzie eutanazja.

Wolontariusze z Two Hands Four Paws nie byli zgodni z ekspertami, nie chcieli się poddać i zdecydowali dać z siebie wszystko, aby tylko pomóc zwierzakowi i przywrócić mu pełną sprawność. Nie było to łatwe zadanie, zwłaszcza że pies miał już swoje lata i na pewno cierpiał.

  1. Kotka rodziła co miesiąc. Właścicielka wzięła ją do weterynarza i odkryła prawdę o zwierzęciu
  2. Zabrano jej 12 szczeniaków. Po 10 miesiącach suczka ponownie zobaczyła swoje dzieci
  3. Historia kota z Wuhan poruszyła internautów. Właściciele trafili do szpitala, spędził sam w domu 40 dni

Doberman przechodzi operację i rehabilitację

Wolontariusze zdecydowali się pomóc psu za wszelką cenę. Kenny przeszedł operację, dzięki której tylne kończyny zostały odblokowane, jednak nadal nie mógł poruszać się o własnych siłach – musiał od nowa nauczyć się chodzić, w związku z czym wysłano go na szereg zabiegów rehabilitacyjnych. Przeprowadzano mu między innymi akupunkturę, laseroterapię i wiele masaży.

Po wielu miesiącach wytrwały doberman zaskoczył wszystkich. Nie tylko od nowa nauczył się chodzić, ale był już w stanie biegać i cieszyć się nowym życiem. To fantastyczne, że wolontariusze Two Hands Four Paws uwierzyli w zwierzaka i dali mu drugą szansę. Kenny na pewno to doceni i będzie im wdzięczny do końca życia. Na jego przykładzie widzimy, że psy mają silne instynkt przetrwania i wolę walki. Nie lekceważmy tego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

doberman
fot. YouTube.com/BillFoundationDog

Kenny czuje się dobrze, nauczył się od nowa chodzić i biegać.

doberman
fot. unsplash.com/LaithAbushaar

Doberman to pies o niezwykle silnym charakterze, urodzony stróż.

doberman
fot. unsplash.com/EricWard

Psy to niezwykle lojalne i kochające zwierzęta, najlepsi przyjaciele człowieka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zauważył dziwne stworzenie porzucone na ulicy i zabrał je do domu. Gdy dowiedział się czym jest, zaniemówił
  2. Zamiast legowisk wybierają pudełka. Dlaczego koty siedzą w kartonach?
  3. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko
  4. Zmiany w funkcjonowaniu aptek i stacji benzynowych. Dotyczą je inne zasady niż sklepów
  5. „Medyczna strefa wojny” Pokazano, co naprawdę dzieje się na szpitalnych korytarzach

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Poprzedni artykułDobra wiadomość. Rodzina wyleczona z koronawirusa. Ojciec, matka i 8-latka z Cieszyna mają wynik ujemny
Następny artykułRozpalała zmysły, kochały się w niej tysiące. Po latach przyznała, że jest lesbijką, pokazała ukochaną
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.