Za pomocą odzieży możemy zbudować idealny kształt naszej sylwetki. Jak dobrać odpowiedni płaszcz do figury? Przedstawiamy krótkie ABC, dzięki któremu dopasujesz najlepsze okrycie wierzchnie dla siebie.

Jak dobrać płaszcz do figury?

Figura chłopięca

Jeśli masz węższą talię, szerokie ramiona i mały biust, możesz pomyśleć, że znalezienie czegoś kobiecego i modnego jest prawie niemożliwe. To błąd! By zbudować piękną linię figury, wybierz płaszcz ze ściągaczami w talii. Świetnym pomysłem będzie też płaszcz z paskiem, który stworzy iluzję większych bioder. Warto pomyśleć także o płaszczu dwurzędowym.

Figura plus-size

By dobrać płaszcz do figury plus-size, warto sięgnąć po model z rozkloszowanym dołem. Będzie on najlepiej podkreślać figurę i to co w niej najpiękniejsze, równocześnie ukrywając jej mankamenty. Nie bój się bawić różnymi teksturami i wzorami! Futrzane mankiety, kokardki i nadruki będą wyglądać figlarnie i bardzo kobieco.

Figura gruszki

Często określana jako „figura w kształcie gruszki”, ten typ sylwetki najlepiej radzi sobie z noszeniem płaszczów. Tworzą one iluzję kształtu klepsydry. Aby uzyskać taki efekt, wybierz płaszcz, który zapina się w talii. Mocno zaznaczone ramiona mogą również wyrównać proporcji Twojej sylwetki.

Figura z dużym biustem

Unikaj ściągania nadmiernej uwagi na klatkę piersiową. Trzymaj się z dala od dwurzędowych płaszczy, które sprawią, że Twój biust będzie wyglądać na większą.

Figura petite

Mniejszym kobietom grozi całkowite zagubienie się w swojej zimowej odzieży. By dobrać płaszcz do figury petite, pamiętaj, by sięgać po te, które nie są dłuższe, niż do wysokości kolan.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.