Dobry film ciężko jest czasem wyłowić z morza propozycji, które mamy do wyboru. Rozmaite platformy oferują nam mnóstwo tytułów, w których można naprawdę się pogubić! Przychodzimy z pomocą: oto top lista dobrych filmów akcji, sensacyjnych i psychologicznych, do których lubimy wracać!

Współczesne kino oferuje nam bardzo dużo opcji, spośród których możemy swobodnie wybierać. Ilość propozycji potrafi nawet wprawionego kino maniaka przyprawić o ból głowy! Dobry film akcji czy sensacyjny czasami naprawdę ciężko jest znaleźć. Jeśli jesteście fanami kina akcji, psychologicznego i sensacyjnego, mamy dla was idealne propozycje. Przed wami nasza lista top filmów z tych gatunków!

Dobry film akcji

Kill Bill

Zaczynamy od klasyka, który wyłamuje się trochę ze schematów klasycznego kina akcji. Trylogia opowiada historię Czarnej Mamby – płatnej zabójczyni, która po czterech latach wybudza się ze śpiączki i planuje krwawą zemstę na wszystkich, którzy próbowali zniszczyć jej życie. Klasyk w wykonaniu Quentina Tarantino cieszy nie tylko dynamiczną akcją i fantastycznym scenariuszem, zachwycają także muzyka, scenografia, no i oczywiście – piękna Uma Thurman.

Salt

Evelyn Salt, zaufana agentka CIA, zostaje oskarżona o bycie rosyjskim szpiegiem wynajętym do zamachu na życie prezydenta Stanów Zjednoczonych. Teraz musi oczyścić swoje imię i uniknąć schwytania przez służby specjalne, do tego życie jej męża znalazło się w ogromnym niebezpieczeństwie. Główną rolę gra Angelina Jolie, a polski akcent stanowi nasz rodzimy aktor – Daniel Olbrychski.

Porachunki

Bardzo oryginalny film akcji, wyreżyserowany przez Guya Ritchie – byłego męża Madonny. Karciany mistrz przegrywa pojedynek z właścicielem brudnego interesu i zadłuża się u niego na ogromną kwotę. Na zwrot długu ma tylko tydzień, z pomocą przychodzą mu więc jego kumple, z którymi wspólnie opracowują przewrotny plan zemsty na gangsterach. Brytyjski humor,  stare przeboje i przystojny Jason Statham sprawiają, że ten film jest nie tylko dobry, ale także piekielnie wciągający.

Dobry film psychologiczny

Musimy porozmawiać o Kevinie

Jeden z najlepszych filmów psychologicznych ostatnich lat. W głównych rolach magnetyczni Ezra Miller i Tilda Swinton, którzy sprawiają, że od filmu wręcz nie da się oderwać. Główny bohater  to manipulant i prowokator, który notorycznie uprzykrza życie swojej matce. Matczyna miłość nakazuje jej jednak kochać syna mimo wszystko, co nie jest wcale prostym zadaniem.

Zaginiona dziewczyna

Bardzo dobry film psychologiczny, w którym śledzimy historię małżeństwa przeżywającego kryzys. Nie kończy się on jednak tak, jak większość małżeńskich problemów. Kiedy główna bohaterka znika w dzień rocznicy ślubu, całe miasto zaczyna podejrzewać męża o morderstwo. Produkcja od początku do końca trzyma w napięciu a genialni Ben Affleck i Rosamund Pike zachwycają grą aktorską.

Dziewczyna z pociągu

Wyjątkowo ciężki, ale dobry film. Emily Blunt gra uzależnioną od alkoholu kobietę, która codziennie przemierza pociągiem tę samą trasę. Bacznie obserwuje przydrożne domy, a gdy mieszkanka jednego z nich znika w niewyjaśnionych okolicznościach, kobieta postanawia zeznać, co widziała.

Dobry film sensacyjny

Lekarstwo na miłość

Polski klasyk z lat 60, w którym możemy podziwiać bezbłędną Kalinę Jędrusik. Kiedy główna bohaterka odbiera pomyłkowy telefon, zostaje mimowolnie wplątana w aferę kryminalną. Dobry film, przepełniony błyskotliwym humorem i widokami dawnej Warszawy.

Uprowadzona

Jeden z bardziej popularnych filmów sensacyjnych. Były agent służb specjalnych musi zmierzyć się z gangiem zajmującym się handlem ludźmi, gdy ci porywają jego 17-letnią córkę. Bohater ma tylko 96 godzin na uratowanie ukochanego dziecka.

Włoska robota

Grupa ekskluzywnych złodziei dokonuje skoku życia. Jeden z bandytów zamierza jednak zagarnąć cały łup dla siebie i akcja, która wydawała się doskonale przeprowadzona, zamienia się w pełen emocji pościg za zdrajcą. Akcja rozgrywa się w malowniczej Wenecji i możecie spodziewać się nie tylko ciągłych zwrotów akcji, ale także fantastycznych planów zdjęciowych do podziwiania.

OBEJRZYJ KADRY Z NAJLEPSZYCH FILMÓW:

dobry film
youtube.com

Uma Thurman jako Kill Bill na pewno nie pozwoli wam się nudzić.

dobry film
youtube.com

Kalina Jędrusik i Krystyna Sienkiewicz w bezbłędnym filmie Lekarstwo na miłość.

dobry film
youtube.com

Włoska robota i Charlize Theron utrzymują widzów wbitych w fotel.

dobry film
youtube.com

Zaginiona dziewczyna to jeden z najlepszych filmów sensacyjno-psychologicznych ostatnich lat.

dobry fil
youtube.com

Musimy porozmawiać o Kevinie to bardzo ciężki, dobry film psychologiczny. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filmy na wieczór. Fajne filmy, które idealnie ogląda się we dwoje
  2. 6 filmów, w których aktorzy naprawdę TO zrobili
  3. Polskie filmy w rankingu 10 najlepszych filmów 2018. Nie tylko „Zimna Wojna”