Doda apeluje o rozsądek w sprawie zarządzeń dotyczących koronawirusa. Udostępniła nagranie, w którym opowiada o swoim stosunku do sprawy. Nie szczędzi słów krytyki wobec artystów i osób, które bagatelizują zagrożenie. 

Doda postanowiła wykorzystać swoje zasięgi w mediach społecznościowych, których prężnie używa na co dzień, by zachęcić ludzi do odpowiedzialnego zachowania w czasie kwarantanny. Zwraca też uwagę wielu artystom.

Doda apeluje o rozdądek

Wokalistka postanowiła nie pozostawić sytuacji, jaka ma miejsce na całym świecie, a także w Polsce bez komentarza. Wykorzystując swój profil na Instagramie, postanowiła przestrzec przed brakiem rozsądku i bagatelizowaniem epidemii.

 – Wolę jak ludzie panikują, niż bagatelizują – napisała Dorota Rabczewska-Stępień.

Artystka tłumaczy, żeby wszyscy byli ostrożni, szczególnie dzieci i młodzież, którzy poprzez swój wiek, mogą nie czuć odpowiedzialności za swoje niepoprawne zachowanie. Wokalistka chwali nasz kraj za ogromną umiejętność solidaryzowania się, wierzy, że poprzez przykładne zachowanie uda nam się dać przykład innym krajom i pokazać, że potrafimy sobie poradzić z ogromnym zagrożeniem.

  1. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała zdjęcie. W jej domu pojawił się ktoś nowy
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Przenigdy nie zostawiaj uchylonego do góry okna wychodząc z domu. Konsekwencje mogą być straszne, jest nagranie

Doda krytykuje artystów

Artystka nie szczędzi słów krytyki wobec tych gwiazd, które nie odwołują swoich wydarzeń czy koncertów, a propagują hasła, żeby nie dać się zwariować i uczestniczyć w życiu na normalnych zasadach. 

– Nie bierzemy odpowiedzialności za samych siebie, tylko odpowiedzialność grupową. Nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli przez dwa, czy trzy tygodnie zawiesi swoje działalności dla dobra ogółu i swojego oczywiściekomentuje Doda.

Swój apel kieruje także do trenerów siłowni, którzy zapraszają na ćwiczenia, posługując się znanym twierdzeniem, że sport to zdrowie. Nie można ulegać takim nakłanianiom osób, które nie boją się zarażeń, a których odbiorcami jest mnóstwo użytkowników Instagrama. Wokalistka wierzy, że swoim odpowiedzialnym zachowaniem zapobiegniemy ogromnej tragedii, do której może dojść, jeśli nie zastosujemy się do zaleceń rządu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

doda
fot. instagram.com @dodaqueen

Doda nagrała film, w którym wypowiada się na temat panującej kwarantanny.

doda
fot. instagram.com @dodaqueen

Doda dodała post, w którym, dziwi się otwartym miejscom rozrywki, pomimo panującej kwarantanny. 

doda
fot.. instagram.com @dodaqueen

Wokalistka ma na swoim Instagramie 840 tysięcy obserwujących, jej apel może zmienić podejście wielu osób.

ZOBACZ TEŻ:

źródło: plotek.pl

 

Poprzedni artykułPoczta Polska broni się przed koronawirusem. Wprowadzono specjalne zabezpieczenia
Następny artykułPies został zatrudniony na lotnisku. Jego praca pomoże pilotom
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.