Doda została ostatnio „zaatakowana” przez fanki, które pod jej zdjęciem na Instagramie zaczęły pytać, kiedy gwiazda będzie miała dziecko — i czy w ogóle planuje je mieć.

Doda nie ustosunkowała się do tych pytań. Oburzeni internauci skomentowali pytania o dzieci: „Żałosne„. W sieci rozgorzała dyskusja, czy pytanie kobiety o to czy chce mieć dziecko jest nie na miejscu, i czy kobieta, żeby być spełniona musi być matką?

Czy Doda ma dzieci?

Doda 14 kwietnia 2018 roku powiedziała sakramentalne tak Emilowi Stępieniowi. Piosenkarka wydaje się być bardzo szczęśliwa, ale wszyscy zastanawiają się, czy nowożeńcy planują w najbliższym czasie powiększyć rodzinę? Doda już kilkakrotnie wypowiadała się na temat dzieci. Warto przytoczyć wypowiedź piosenkarki z 2016 roku, w którym gwiazda wypowiada się na temat dzieci:

Z żadnym z moich partnerów nie chciałam mieć dzieci. To były bardzo zwariowane związki. I żadne, które zapewniłyby stabilne i normalne środowisko dla trzeciego człowieka. To musi być dwójka odpowiedzialnych ludzi, która jest na to gotowa. Ja jestem odpowiedzialna za siebie na pewno. Nie chcę mieć dzieci, ponieważ uważam, że unieszczęśliwiłabym tę osobę. Życie, które bym mu zaserwowała, nie byłoby odpowiednie. Dzieci powinny mieć osoby, które są w stanie oddać się w pełni, 24 godziny temu dziecku. To nie jest zabawka, to nie jest szczeniak, to nie jest chimera na chwilę. To jest ciężka praca matki na cały etat. Do końca życia. Ja jako artystka nie byłabym w stanie tego zrobić. – powiedziała Doda w wywiadzie dla tygodnika Gala.

Czy Doda chce mieć dzieci?

Poglądy Rabczewskiej na temat dzieci raczej nie uległy zmianie, na co wskazuje wypowiedź piosenkarki w rozmowie z Hanną Lis w programie Między słowami:

– Nie, nigdy nie chciałam. Co najmniej 5 racjonalnych powodów Ci podam. Po pierwsze dlatego, że moje doświadczenie z mężczyznami wiąże się z tym, że rozstania są z wielkim hukiem, dochodzę do siebie długo, a potem jeszcze książki są na mój temat pisane przez byłego męża czy narzeczonego, to jest słabe. Nie chciałabym, żeby moje dzieci czytały, co tatuś napisał. Po drugie – musiałabym wyprowadzić się z Polski. Nie chciałabym tu ich wychowywać, nie zrobiłabym im tego. Mi się serce łamie jak ktokolwiek obraża moją matkę, która nie jest osobą publiczną, która mieszka w Ciechanowie, która nie jest niczemu winna, że ma córkę Dodę. Jakbym miała swoje dzieci, to musiałabym wszystkich zadrapać. Stara, ja bym z sądu nie wyszła nigdy. Po trzecie moim zdaniem mój charakter na to nie pozwala. Nie podchodzę jak do projektu, tylko jestem bardzo odpowiedzialną osobą i jakbym już się podjęła tego wyzwania, to jest to angaż na całe życie, i 24 godziny. Nie wytrzymałbym nerwowo, nie umiałabym zatrudnić nianiek, nie umiałabym przestrzeni dać tym dzieciom: a spoko, wróć o 12. Ja bym czekała pod tą prywatką. Dużo rzeczy widziałam, za dużo się naoglądałam. – powiedziała Doda w rozmowie z Hanną Lis.

Raczej nie zapowiada się, by Doda w najbliższej przyszłości chciała powiększyć swoją rodzinę. Nerwowa atmosfera w komentarzach pod zdjęciem Dody i pytania dotyczące dziecka każą zastanowić się, czy faktycznie każda kobieta musi urodzić dziecko, by czuć się spełniona? Czy dziecko jest miarą wartości kobiety?

Nie tylko Doda. Czy kobiety muszą rodzić dzieci?

Nie wszystkie kobiety decydują się na potomstwo — ale nie oznacza to, że jeśli nie będą matkami, nie będą w pełni kobietami. Nie tylko Doda nie chce mieć dziecka — jest tyle kobiet w show-biznesie, które postanowiły nie mieć dzieci, tak po prostu. Jest wiele kobiet, które nie mogą mieć dzieci, mimo że chcą — czy takie kobiety nie będą spełnione, jeśli nie zostaną matkami?

Czy kobieta musi urodzić, bo takie jest jej zadanie jako kobiety? Takie rozumowanie jest nie tylko błędne, ale i krzywdzące — przykładem może być Grażyna Torbicka, która zapytana przez magazyn Życie na gorąco o to, dlaczego nie ma dzieci (sic!) odpowiedziała:

– Absurdalna dyskusja na ten temat trwa. Czytam to i reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy. A druga mówi: czy to jest temat do publicznej dyskusji. To moja sprawa!

Nie możemy nie zgodzić się z Grażyną Torbicką. Pytania o to, czy kobieta chce, planuje albo dlaczego nie ma dzieci są niestosowne. Każdy ma prawo do decydowania o tym, co zrobi ze swoim ciałem i życiem. Macierzyństwo jest pięknym doświadczeniem, a każdej matce należy się szacunek. Jeśli jednak jakaś kobieta (czy jest to Doda, czy nasza sąsiadka) decyduje się nie mieć dzieci — powinniśmy to uszanować.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobiety są lepszymi liderami w biznesie od mężczyzn?
  2. Obserwuje ją blisko 100 tys. osób na Instagramie. Nigdy nie pokazała swojej twarzy
  3. Ile razy dziennie sprawdzasz swój telefon? Liczby są przerażające

źródło: fakt.pl, pudelek.pl, rmf.fm, se.pl