Doda często podejmuje dyskusję w istotnych kwestiach społecznych. Niedawno w rozmowie z portalem przeambitni.pl odniosła się do głośnego filmu braci Sekielskich pod tytułem Tylko nie mów nikomu. Gwiazda nie przebierała w słowach. Co dokładnie powiedziała?

Film braci Sekielskich wzbudził olbrzymie zainteresowanie i zainicjował społeczną dyskusję na temat pedofilii w Kościele. Premiera filmu miała miejsce 12 maja i od tego czasu ma milionowe odsłony w serwiei YouTube. W sprawie filmu głos zabrało wiele osób ze świata show-biznesu, między innymi Doda. Co takiego powiedziała?

Co Doda powiedziała o filmie Sekielskich?

Temat pedofilii w Kościele przybrał na sile dzięki głośnemu filmowi braci Siekielskich pod tytułem Tylko nie mów nikomu. Warto dodać, że produkcja została sfinansowana dzięki wpłatom osób prywatnych i to bez wątpienia przełomowy moment w dziennikarstwie. Film wywołał olbrzymią dyskusję na temat nadużyć wśród księży. Dorota Rabczewska skomentowała produkcję w rozmowie z portalem przeambitni.pl

– Uważam, że bardzo dobrze, że ten film powstał. Z pozoru odbiór jest pozytywny na zasadzie, że ojej zmienimy coś. Ale obawiam się, że to tylko jest kwestia przedwyborczych chęci. Boje się, że nic z tym jednak się nie stanie – przyznała gorzko Doda w rozmowie z portalem przeambitni.pl 

Film Tylko nie mów nikomu bije rekordy popularności i wydaje się, że wieloletni temat tabu został wreszcie złamany i obalony. Według wielu osób nastąpił przełomowy moment, w którym księża-pedofile przestaną być bezkarni i poniosą odpowiedzialność za swoje haniebne czyny. 

Doda w mocnych słowach

Mąż Dody, Emil Stępień jest praktykującym katolikiem. W jaki sposób zareagował na film o pedofilii w Kościele?

– Mój mąż jest bardzo religijną osobą. On chodzi co niedzielę do kościoła i wydawać by się mogło, że osoby religijne będą cały czas odrzucać ten temat i trzymać się strony Kościoła, a wcale tak nie jest. Ktoś kto ma poukładane w głowie, ma empatię, kocha ludzi to odbierze ten film tak, jak odbierze – wyznała Doda.

Doda dodała również, że Kościół powinien bardziej restrykcyjnie podchodzić do wyboru kandydatów na duchownych. Zdaniem piosenkarki to nie księża są pedofilami, tylko pedofile zostają księżmi. 

Widzieliście już film braci Sekielskich?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

doda
instagram.com @dodaqueen

Doda opowiedziała o swoich przemyśleniach dotyczących filmu braci Sekielskich.