Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Doda na festiwalu „Disco pod gwiazdami” w tęczowej pelerynie. Piękny ukłon w stronę LGBT
Robert Głowacki
Robert Głowacki 04.08.2019 13:43

Doda na festiwalu „Disco pod gwiazdami” w tęczowej pelerynie. Piękny ukłon w stronę LGBT

doda
fot. screen z youtube.com grabari.pl

Doda na festiwalu Disco pod gwiazdami wystąpiła w tęczowej pelerynie. W ten sposób gwiazda odniosła się do Marszu Równości, jaki odbył się dwa tygodnie temu w Białymstoku. Piękny ukłon w stronę środowiska LGBT spotkał się z mieszanymi reakcjami ze strony internautów. Przemowa piosenkarki była przejmująca. Co powiedziała?

Ostatnimi czasy atmosfera wokół środowisk LGBT stała się jeszcze bardziej gęsta. Czarę goryczy przelał Marsz Równości w Białymstoku, podczas którego uczestników parady zwyzywano oraz pobito. Doda od zawsze wspierała środowiska mniejszości seksualnych więc i tym razem nie zawiodła. Podczas wczorajszego telewizyjnego koncertu w Białymstoku wystąpiła w tęczowej pelerynie, czym zachwyciła swoich fanów. Artystka zdecydowała się także zaapelować do publiczności.

Doda w tęczowej pelerynie w Białymstoku

Wydarzenia, jakie miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku wzbudziły wielkie emocje w internecie i polskich mediach. Uczestnicy białostockiej parady zostali zwyzywani, pobici i opluci, co niestety spotkało się z aprobatą wielu środowisk prawicowych, a także duchownych. Doda od wielu lat wspiera środowiska LGBT, toteż i tym razem zdecydowała się mocno zamanifestować swój sprzeciw. Idealną okazją do tego był wczorajszy koncert Disco pod gwiazdami, jaki obył się właśnie w Białymstoku. Artystka była jedną z pierwszych gwiazd, jakie wystąpiły tego wieczoru. Podczas swojego pierwszego wejścia gwiazda zaśpiewała piosenkę Alicji Majewskiej Odkryjemy miłość nieznaną. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie tęczowa peleryna, jaką miała na sobie wówczas artystka. Zapowiadając koeljną piosenkę Doda zebrała się na krótkie, a mocne przemówienie.

Miłość uwalnia w ludziach anioły, nienawiść – demony. Łączmy się wszyscy. Wspierajmy się! – wygłosiła ze sceny.

Doda o LGBT

Sama artystka jest zaskoczona, że jej tęczowa peleryna wzbudziła aż takie emocje. Swój wczorajszy występowała porównała do innego, sprzed 8 lat, gdy wystąpiła na scenie u boku draq queen.

Mój występ z drag queenkami parę lat temu na Sylwestra nie zrobił takiego zamieszania jak dziś tęczowa peleryna. Uwsteczniamy się – napisała na swoim Instagramie.

Doda od lat jest wielką sojuszniczką środowiska LGBT, toteż jej fani nie byli zaskoczeni jej miłym gestem. W internecie pojawiło się również wiele głosów sprzeciwu, które zarzuciły piosenkarce, że ta stara się zrobić wokół siebie sensację i na siłę promuje lobby LGBT. Z pewnością Doda nie przejmuje się złośliwymi komentarzami i nadal będzie wyrażała swoje zdanie, czy tego ktoś chce, czy nie. Gwiazda jako jedyna odniosła się podczas koncertu do wydarzeń jakie miały miejsce podczas białostockiej parady. Szanujemy taką postawę!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Doda

Gest Dody spotkał się z wieloma miłymi słowami.

Doda

Jednak znalazło się również wieli takich, którym nie spodobał się jej występ.

Doda

Artystce zarzucono nadmierną promocję LGBT.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Doda opowiedziała o swoich wymaganiach koncertowych. Niełatwo ją zadowolić
  2. Agnieszka Sienkiewicz nie pojawi się w nowym sezonie „Przyjaciółek”. Ma ważny powód
  3. Gwiazda TVN pokazała ciążowy brzuszek! Wygląda kwitnąco jak Joanna Krupa
  4. Wzmocniła lakier esencją z czosnku. Żadne paznokcie hybrydowe nie są tak imponujące
  5. Anna Przybylska przed śmiercią skierowała kilka słów do swojej mamy i dzieci. Serce pęka na pół