Dofinansowanie na sprzęt i internet dla uczniów to temat, który coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych i forach. Ludzie zastanawiają się, czy z uwagi na nadmierne wykorzystywanie sprzętów domowych i internetu państwo, lub szkoły powinny uczniom zapewnić komputery? Uważacie, że byłoby to dobre wyjście?

Już od najbliższego poniedziałku szkoły ponadpodstawowe przejdą na tryb nauki zdalnej lub hybrydowej. Rodzice, mając świadomość, że ich pociechy będą spędzać więcej czasu przy komputerach i internecie zastanawiają się, czy powinni oni dostać dofinansowanie na te udogodnienia. Zdania są podzielone. Jak myślicie?

Czy uczniowie powinni dostać dofinansowanie na komputery i internet?

W dzisiejszych czasach ciężko obyć się bez sprzętu komputerowego czy internetu. Ludzie codziennie korzystają z wielu rzeczy wymagających połączenia internetowego lub uruchomienia komputerów, jednak w kwestii uczniów będzie to sytuacja wyjątkowa. Tryb nauki zdalnej wymaga nadmiernego korzystania z tego typu udogodnień, a warto zaznaczyć, że są to rzeczy, które w wielu przypadkach nie kosztują mało.

Zatem zastanówmy się, co by się stało, gdyby na przykład podczas przeprowadzanych lekcji sprzęt prywatny ucznia uległby uszkodzeniu i dziecko nie mogłoby brać udziału w dalszym etapie zajęć? Tak samo można pochylić się nad przypuszczeniami w kwestii internetu. Zatem, kto ponosiłby odpowiedzialność, i po której stronie leżałaby wina? Czy dofinansowanie na sprzęty komputerowe i internet dla uczniów rozwiązałoby problem?

Czy tryb nauki zdalnej negatywnie wpłynie na zdrowie uczniów?

Warto zaznaczyć, że długie przesiadywanie przy komputerze nie wpływa dobrze na zdrowie człowieka. Oczywiście, dzieci pomiędzy zajęciami mają kilka lub kilkanaście minut przerwy, ale czy to wystarczy, by wzrok mógł odpocząć? Odnosząc się do zasad Bezpieczeństwa Higieny Pracy pracownicy, którzy pracują przy monitorach, po każdej godzinie powinni otrzymać 5 minut przerwy na odpoczynek.

Jednak uczniowie znajdują się w trochę innej sytuacji niż dorośli pracownicy. Przyzwyczajenie do pracy lub nauki przy komputerach może zająć trochę czasu. Warto się zastanowić, czy tryb nauki zdalnej dobrze wpłynie na zdrowie uczniów? Jak uważacie?

Poprzedni artykułWstrząsające nagranie. Jarosław Kret cały się trzęsie i ciężko oddycha, potrzebuje pomocy?
Następny artykuł”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.