Dofinansowanie na sprzęt i internet dla uczniów to temat, który coraz częściej pojawia się w mediach społecznościowych i forach. Ludzie zastanawiają się, czy z uwagi na nadmierne wykorzystywanie sprzętów domowych i internetu państwo, lub szkoły powinny uczniom zapewnić komputery? Uważacie, że byłoby to dobre wyjście?

Rodzice, mając świadomość, że ich pociechy będą spędzać więcej czasu przy komputerach i internecie zastanawiają się, czy powinni oni dostać dofinansowanie na te udogodnienia. Zdania są podzielone. Jak myślicie?

Czy uczniowie powinni dostać dofinansowanie na komputery i internet?

W dzisiejszych czasach ciężko obyć się bez sprzętu komputerowego czy internetu. Ludzie codziennie korzystają z wielu rzeczy wymagających połączenia internetowego lub uruchomienia komputerów, jednak w kwestii uczniów będzie to sytuacja wyjątkowa. Tryb nauki zdalnej wymaga nadmiernego korzystania z tego typu udogodnień, a warto zaznaczyć, że są to rzeczy, które w wielu przypadkach nie kosztują mało.

Zatem zastanówmy się, co by się stało, gdyby na przykład podczas przeprowadzanych lekcji sprzęt prywatny ucznia uległby uszkodzeniu i dziecko nie mogłoby brać udziału w dalszym etapie zajęć? Tak samo można pochylić się nad przypuszczeniami w kwestii internetu. Zatem, kto ponosiłby odpowiedzialność, i po której stronie leżałaby wina? Czy dofinansowanie na sprzęty komputerowe i internet dla uczniów rozwiązałoby problem?

Czy tryb nauki zdalnej negatywnie wpłynie na zdrowie uczniów?

Warto zaznaczyć, że długie przesiadywanie przy komputerze nie wpływa dobrze na zdrowie człowieka. Oczywiście, dzieci pomiędzy zajęciami mają kilka lub kilkanaście minut przerwy, ale czy to wystarczy, by wzrok mógł odpocząć? Odnosząc się do zasad Bezpieczeństwa Higieny Pracy pracownicy, którzy pracują przy monitorach, po każdej godzinie powinni otrzymać 5 minut przerwy na odpoczynek.

Jednak uczniowie znajdują się w trochę innej sytuacji niż dorośli pracownicy. Przyzwyczajenie do pracy lub nauki przy komputerach może zająć trochę czasu. Warto się zastanowić, czy tryb nauki zdalnej dobrze wpłynie na zdrowie uczniów? Jak uważacie?

Poprzedni artykułKoniec już jutro, trzeba się spieszyć. Z Biedronki raz na zawsze znikają hitowe produkty, ich popularność przeszła najśmielsze oczekiwania
Następny artykułJego dziewczyna zmarła podczas transmisji na żywo. Na jaw wyszły porażające fakty, właśnie go zatrzymali
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl