Dom to prawdziwa skarbnica bibelotów i niepozornych przedmiotów, którym z powodzeniem nadasz drugie życie. Dzięki temu nie tylko sporo zaoszczędzisz, ale zyskasz również niepowtarzalny wystrój w swoich czterech kątach. Masz w domu wytłaczanki? Nie wyrzucaj ich. Możesz je wykorzystać w rewelacyjny sposób.

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale wytłoczki po jajkach mogą stać się fundamentem od stworzenia niepowtarzalnych elementów wystroju mieszkania oraz gadżetów, które znacznie ułatwią ci życie. Papierowe pudełka po jajkach można wykorzystać w fenomenalny sposób. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, by wyczarować prawdziwe cuda. Nadawanie drugiego życia przedmiotom, które wydają się całkowicie bezużyteczne to hit wśród perfekcyjnych pań domu.

Dom to źródło niepowtarzalnych inspiracji 

Do tej uważałaś, że wytłaczanki to zupełnie niepotrzebny przedmiot? Za każdym razem lądowały w śmieciach? To ogromny błąd. Okazje się, że te niepozornie wyglądające papierowe pudełka znajdą zastosowanie również w domu. Potrzeba naprawdę niewiele, by prezentowały się fantastycznie.

Nie ulega wątpliwości, że papier bez większego problemu może zostać poddany recyklingowi. Jednak grubsza wytłaczanka może okazać się przydatna jeszcze do kilku innych rzeczy. Nie wiesz jak wykorzystać pudełka po jajkach? Spieszymy z pomocą. Poznaj kreatywne sposoby, dzięki którym raz na zawsze zapomnisz o wydawaniu pieniędzy na plastikowe gadżety. Twój portfel ci za to podziękuje.

Pudełka po jajkach: jak je ponownie wykorzystać?

Papierowe wytłoczki po jajkach mogą mieć drugie życie. Pomimo tego, że zwykle wyrzucamy je do śmieci, warto byłoby zastanowić się, czy można je wykorzystać w inny sposób. Okazuje się, że tak, gwarantujemy, że te rozwiązania skradną również twoje serce. Jak wykorzystać pudełka po jajkach? Możliwości jest cała masa. Przy okazji to świetny sposób na zaoszczędzenie i niekupowanie pewnych przedmiotów. Zyska na tym nie tylko dom, ale i ogród. Przykładowo możesz posadzić w nich sadzonki, które za jakiś czas umieścisz w większych donicach. To jednak dopiero początek.

1. Stojak do lodówki

Dom
pinterest.com

Odetnij jedną połowę opakowania po jajkach, a drugą umieść w lodówce. Dzięki temu raz na zawsze zapomnisz, czym są pobrudzone półki. 

2. Oryginalna miska na owoce 

Dom
pinterest.com

Największą zaletą takiej miski jest fakt, że nie trzeba jej myć. Wystarczy wymienić opakowane na nowe. 

3. Pojemniczek na włóczkę

Dom
pinterest.com

Wnęki w opakowaniu okażą się idealnym miejscem do przechowywania włóczki

4. Segregator do szuflady 

Dom
pinterest.com

Tym prostym sposobem ujarzmisz bałagan wewnątrz szuflad. 

5. Pojemnik na babeczki 

Dom
pintrest.com

Przetransportowanie babeczek jeszcze nigdy nie było tak proste. Nie musisz kupować specjalnych pojemników.

Poprzedni artykułW chwili śmierci Anna Jantar miała przy sobie list. Po latach ujawniono jego treść, słowa wywołują łzy
Następny artykułPolski aktor dorabia jako monter klimatyzacji. ”W aktorstwie sytuacja jest niepewna, dzisiaj się gra, a jutro nie”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.