Dom powinien był przytulny, ciepły, przestronny… a może jest tam, gdzie nasze serce? W każdym razie, do jego opisu nie pasuje nam zazwyczaj obraz, jaki mamy przed oczami, gdy myślimy o ToiToiu. Przekształcenie jednego w drugi może nam się wydawać przynajmniej niemożliwe, a może nawet szalone. Wystarczy jednak przyjrzeć się projektowi tego mężczyzny, by natychmiast zmienić zdanie.

Każdy ma swoją definicję przestrzeni, jaką jest dom, jednak większość z nas nie zastanawia się nawet nad tym, jak ważne jest to, by to miejsce w ogóle mieć. Dach nad głową uważamy za coś oczywistego, zapominając, jak wiele osób pozbawionych jest tej możliwości życia nawet we względnym komforcie. 

Dom w ToiToiu

Tee Kay nigdy nie przestał myśleć o tym, ile szczęścia ma, że ma ciepły dom, w którym może schronić się, nawet kiedy życie jest ciężkie. W jego rodzinnej Kalifornii, a w Los Angeles szczególnie, bezdomność jest jednak ogromnym problemem, który dotyka niezliczoną ilość osób. 

Któregoś dnia mężczyzna wpadł na pomysł, jak można dać tanie, łatwe do utrzymania tymczasowe domy tym wszystkim osobom, które potrzebują pomocy. Postanowił udowodnić, że ToiToi może świetnie pełnić funkcję takiego miejsca. Kiedy ogłosił start swojego projektu, ludzie myśleli, że zwariował, ale on był pewien swego i zamierzał dopiąć celu. 

Wielofunkcyjny ToiToi 

— Ludzie, których życie nie oszczędzało i zostali zmuszeni mieszkać na ulicy, próbują zbudować dla siebie lepsze życie, potrzebują jednak swoich czterech ścian i odpowiedniego odpoczynku, aby znów stanąć na nogi — powiedział Tee Kay.

Trzeba przyznać, że dom, który mężczyzna wykonał w przenośnej toalety dla niepełnosprawnych, wygląda naprawdę imponująco. Jest tam zaskakująca ilość miejsca, akurat mieści w sobie łóżko, małą kuchenkę i całkiem pojemne szafki. Tyle wystarczy, by dać bezdomnej osobie czas na znalezienie pracy, stanięcie na nogi.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDA JEGO PROJEKT:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mogą wywoływać raka. Naukowcy radzą uważać na lampy UV z salonów kosmetycznych
  2. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  3. Mama Andrzeja Dudy zdradziła, jakie prezenty robi Prezydent. Ma zaskakującą zasadę, którą zawsze się kieruje
  4. Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł w wyniku poważnego wypadku
  5. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Pójdzie w ślady mamy?
  6. Jacek Rozenek skomentował ciążę Małgorzaty Rozenek. Takich słów nikt się nie spodziewał

źródła: youtube.com/user/cbstvdinsideedition

Poprzedni artykułBłędy w makijażu, które najczęściej popełniają kobiety. Ile z nich robisz?
Następny artykułEwa Demarczyk dziś zachwyca równie mocno. Gwiazda zniknęła nagle w 1999 roku
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego