Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Don Vasyl rozczarowany, wypowiedział się o Viki Gabor. Zauważył zasmucający go szczegół
Martyna Pałka
Martyna Pałka 26.04.2022 11:25

Don Vasyl rozczarowany, wypowiedział się o Viki Gabor. Zauważył zasmucający go szczegół

Viki Gabor
TRICOLORS/East News PAWEL SKRABA/East News

Don Vasyl wypowiedział się na temat twórczości artystycznej Viki Gabor. Muzykowi jest przykro, że młoda piosenkarka nie pokazuje w swoich utworach romskiej kultury.

Wokalistka nigdy nie ukrywała, że wywodzi się z romskiej rodziny. Teraz na temat muzyki Viki Gabor wypowiedział się sam „Król Cyganów”.

Don Vasyl jest rozczarowany twórczością Viki Gabor?

Don Vasyl od wielu lat aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej. „Król Cyganów” za pomocą swoich utworów oraz organizowanych przez niego wydarzeń sukcesywnie promuje kulturę romską w naszym kraju. Teraz muzyk wypowiedział się na temat muzyki Viki Gabor, która podobnie jak on wywodzi się z romskiej rodziny.

„Król Cyganów” nie ukrywa, że jest załamany postawą młodej wokalistki, która według niego w ogóle nie podkreśla w swoich utworach tego, skąd pochodzi. Według muzyka zwyciężczyni Eurowizji Junior odcięła się od romskich korzeni.

-Ona zupełnie odeszła od naszych korzeni. Nawet już człowiek nie wie, czy to Romka, czy nie Romka. Ona w ogóle nie pokazuje, że jest Romką. I w stylizacjach, wszystkich swoich ubiorach i muzycznie. Nic z nas nie ma. Jej piosenki są takie nowoczesne, jak każdej młodej gwiazdy. Niczym szczególnym się nie wyróżniają. To więc nie dla mnie — wyznał Don Vasyl w rozmowie z Faktem.

Co ciekawe, Viki Gabor wielokrotnie wspominała o swoim pochodzeniu i zawsze z dumą opowiadała, skąd pochodzą jej przodkowie. Podczas jednego z wywiadów w 2020 roku wyznała, że sprawia jej to przykrość, gdy ludzie zarzucają jej udawanie, że jest z innego kraju.

-To było smutne. Ktoś napisał, że udaję, że jestem Polką. A ja przecież nigdy tego nie udawałam. Jestem Polką, tak samo jak jestem Romką. Mieszkam w Polsce i mówię po polsku. A swojego romskiego pochodzenia się nie wstydzę. Nie wiem, czemu ludzie tak negatywnie się o mnie wypowiadali. Przecież niczego im nie zrobiłam powiedziała Viki Gabor podczas wywiadu z portalem „Plejada” w 2020 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Wygrał 1. edycję „Big Brothera”, 18 lat później zginął kilkaset metrów od domu. Zagadkowa śmierć Janusza Dzięcioła
    2. Jak wygląda życie Jarka z „Chłopaków do wzięcia” po ślubie? Świeżo upieczony mąż gotuje, żony brak
    3. Widzowie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oburzeni. Fala negatywnych komentarzy po finale ostatniego odcinka