Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ze świątecznego spaceru z wnuczką. Przy okazji były premier wspomniał swoje dzieciństwo i zachęcił Polaków do szczepień. To wywołało sporo kontrowersji.

Donald Tusk spędził tegoroczne święta z najbliższą rodziną. Ze względu na pandemię koronawirusa spotkania w większym gronie nie były możliwe. Właśnie dlatego polityk zachęca wszystkich, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19.

Donald Tusk na spacerze z wnuczką

W święta Bożego Narodzenia Donald Tusk spotkał się ze swoją córką i jej mężem, o czym świadczy najnowsze zdjęcie polityka. Były premier i szef Rady Europejskiej pokazał w sieci fotkę ze spaceru z wnuczką i ukochanym psem Kasi Tusk. Polityk jest zakochany w dziewczynce i chętnie spędza z nią czas.

Spacer bożonarodzeniowy o słonecznym poranku w takim towarzystwie pozwala na chwilę zapomnieć o wirusie, kryzysie i braku śniegu – napisał polityk.

Przy okazji Donald Tusk nawiązał do swojego dzieciństwa, kiedy nikt nie mógł narzekać na brak śniegu.

Kiedy byłem dzieckiem, święta bez śniegu były jak Wigilia bez choinki, a więc nie do pomyślenia. Najmłodszym pozostaje wyobraźnia, opowieści dziadka i nadzieja, że może za rok będzie biało i puszyście.

Donald Tusk o szczepieniach na koronawirusa

We wpisie Donald Tusk pozdrowił wszystkich swoich fanów, ale nawiązał też do szczepionek, które lada moment będą dostępne dla wszystkich Polaków.

Trzymajcie się zdrowo i nie dajcie się zarazie, zwątpieniu i smutkom. I pamiętajcie o tym, żeby się zaszczepić – wasi najbliżsi chcieliby spędzić z Wami jeszcze niejedne święta!

W komentarzach pojawiły się opinie osób przeciwnych szczepionce, które nie są zadowolone, że Donald Tusk zachęca do szczepień. Jednak większość komentarzy to pozytywne słowa wsparcia, życzenia świąteczne i poparcie dla słów polityka.

Przypomnijmy, że 27 grudnia 2020 r. o godzinie 8:30 została zaszczepiona pierwsza osoba w Polsce. Alicja Jakubowska to pielęgniarka ze szpitala MSWiA w Warszawie. Po szczepieniu powiedziała, że czuje się dobrze.

Czy poddacie się szczepieniom przeciwko COVID-19, gdy będzie taka możliwość?

Zobacz zdjęcia:

Donald Tusk
fot. Instagram/Donald Tusk

Donald Tusk na spacerze z wnuczką

Donald Tusk z rodziną

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com