Donald Tusk: ślub z Małgorzatą Tusk wziął w wieku zaledwie 21 lat. Co więcej, para znała się tylko trzy miesiące, kiedy powiedziała sobie sakramentalne „tak”. Zobaczcie ich zdjęcie ślubne z 1978 roku i sprawdźcie, jaka jest historia ich uczucia. 

Śluby gwiazd zawsze budzą niemałe zainteresowanie wśród internautów, a w przypadku polityków atmosfera robi się jeszcze bardziej gorąca. Donald Tusk: ślub wziął tylko trzy miesiące po tym, jak poznał swoją żonę. Zdjęcie ślubne Donalda Tuska i Małgorzaty Tusk z 1978 roku jest hitem internetu. Zobacz, jak wyglądali oraz jak się poznali. 

Donald Tusk: ślub

Donald Tusk i Małgorzata Tusk są małżeństwem od ponad 40 lat. Szef Rady Europejskiej ożenił się w wieku zaledwie 21 lat, po trzech miesiącach znajomości z Małgorzatą. Donald Tusk: ślub cywilny polityka odbył się w 1978 roku, jednak dopiero w 2005 roku para zdecydowała się na przysięgę przed Bogiem, w kościele, co wywołało niemało kontrowersji. W 2005 roku Donald Tusk starał się o stanowisko premiera Polski i akurat właśnie w tym czasie zdecydował się na ślub kościelny. 

 

 

Jak Donald Tusk poznał żonę?

Były premier, jak i jego żona studiowali historię na Uniwersytecie Gdańskim, a poznali się na trzecim roku podczas imprezy u wspólnego kolegi. Musiała to być miłość od pierwszego wejrzenia, skoro zaledwie po trzech miesiącach znajomości zdecydowali się pobrać. Dla Donalda Tuska sprawa była jasna. 

– Ja się w Gosi zakochałem i po tym, jak się zakochałem, wziąłem z nią ślub – skomentował kilka lat temu w VIVIE!

Początki ich małżeństwa nie były łatwe. Po ślubie Małgorzata pracowała jako bibliotekarka, za to Donald Tusk pracował w kaszubskim wydawnictwie i jako sprzedawca pieczywa w tunelu dworcowym. Pierwsze dziecko, syn Michał pojawił się cztery lata po ich ślubie. Początki ich małżeństwa przypadły na ciężkie czasy komunizmu, nie mieli mieszkania, więc razem wynajmowali pokój. Następnie, na kolejne 9 lat dostali pokój w hotelu asystenckim. Gdy na świat przyszła ich druga córka-Kasia przeprowadzili się do dwudziestometrowego mieszkania. Dopiero gdy Donald Tusk zarobił pierwsze większe pieniądze na budowie w Norwegii zdecydowali się na kupno 68-metrowego mieszkania, w którym mieszkają do dzisiaj. 

Zobacz zdjęcia:

Donald Tusk: ślub
Imgur.com

Donald Tusk: ślub wziął w 1978 roku. 

Donald Tusk: ślub
instagram.com@makelifeeasier

W zeszłym roku Małgorzata i Donald Tuskowie  świętowali 40 rocznicę ślubu. 

Donald Tusk: ślub
instagram.com@makelifeeasier

Mają dwójkę dzieci: syna Michała i córkę Kasię. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje Henri Belolo. Twórca kultowego zespołu Village People zmarł w wieku 82 lat
  2. Joanna Moro jest w ciąży! Aktorka potwierdziła radosną nowinę: ”Czuję się doskonale”
  3. Kolejne oskarżenia w stronę prowadzącego „Tęczowego Music Boxa”: „Dobrał się do mnie, gdy miałam 10 lat”
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala

źródło: viva.pl

Poprzedni artykułJak się ubrać w domu? Wcale nie musisz nosić dresów i podkoszulka
Następny artykułKot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. Stało się coś niezwykłego
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.