Dorota Szelągowska to znana dziennikarka i telewizyjna ekspertka od projektowania wnętrz. Ostatnio udzieliła szczerego wywiadu, w którym opowiedziała o poważnej chorobie, z jaką się zmaga.

Dziennikarka stała się słynna dzięki programowi stacji TVN „Totalne remonty Szelągowskiej”. To nie jedyny program, w jakim kobieta bierze udział.

Od 2014 roku Szelągowska prowadzi programy o tematyce wnętrzarskiej w kanałach należących do grupy TVN: „Dorota Was urządzi”, „Polowanie na kuchnie”, „Weekendowe metamorfozy Doroty” oraz „Wielkanocne metamorfozy Doroty” – w TVN Style.

W samej stacji TVN można obejrzeć prowadzone przez nią „Polowanie na mieszkanie” i „Totalne remonty Szelągowskiej”, a w HGTV – „Domowe rewolucje”, „Tu jest pięknie”, „Dorota inspiruje”, „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej”.

Dorota Szelągowska o nerwicy lękowej

Szelągowska opowiedziała o swojej chorobie w wywiadzie dla „Dzień Dobry TVN”. Tym samym dołączyła do listy celebrytów, którzy walczą z tabu, jakim objęte są choroby psychiczne.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Córka Katarzyny Grocholi rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym, ale tym razem postanowiła opowiedzieć o tym, jak przechodziła nerwicę lękową.

Okazuje się, że Szelągowska jeszcze niedawno potrzebowała pomocy specjalistów — nawet wsparcie rodziny okazało się niewystarczające. Dziennikarka wyznała:

– Miałam psychiatrę, panią terapeutkę, rodzinę, która wiedziała, co się dzieje, a ja i tak byłam na totalnym dnie.

Przyczyną, dla której dziennikarka sięgnęła po pomoc lekarzy, jest nerwica lękowa, wywołująca u niej ataki paniki. Szelągowska powiedziała w wywiadzie, jakie przyczyny mogą stać za tym schorzeniem:

– Nerwica lękowa bierze się głównie z tego, że nie znasz swoich emocji. Kumulujesz je w sobie i jak to w końcu wybucha, to dzieją się rzeczy straszne.

Szelągowska wyjaśniła, że najgorszy kryzys już za nią, a leczenie i terapia przyniosły spodziewane skutki. Dodała, że obecnie chciałaby głośno mówić o tym problemie, jak i o tym, że to nie wstyd prosić o pomoc.

Źródło: pomponik.pl, Dzień Dobry TVN

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Komunikat Adama Niedzielskiego. Powiedział, co czeka nas w listopadzie i grudniu
    2. Przykry komunikat policji przed „Wszystkich Świętych” ws. cmentarzy
    3. Jak rozpoznać, że zbliża się śmierć? Organizm umierającego wysyła sygnały