Dorota Wellman: pochodzenie gwiazdy TVN jest powodem ataków skrajnej prawicy, która daje upust swojemu antysemityzmowi. Dorota Wellman jest ikoną polskich kobiet i gwiazdą, która walczy o ich prawa. Nie po drodze jej z nacjonalistami, którzy wylewają swoją nienawiść w internecie i wpisują ją na antysemickie listy.  

Dorota Wellman: pochodzenie gwiazdy TVN to temat, który jest poruszany przez prawicę wodzoną antysemickimi pobudkami. Według nacjonalistów, Dorota Wellman ma żydowskie pochodzenie, co zgodnie z ich pokrętną logiką jest równoznaczne z działaniem przeciwko polskiej racji stanu. 

Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków

Dorota Wellman aktywnie występuje na rzecz praw kobiet. Stawia się po liberalnej stronie mapy poglądów, czym na pewno nie zaskarbiła sobie sympatii środowisk nacjonalistycznych. Jednakże, Dorota Wellman jest zdecydowanie silną kobietą, która nie boi się hejtu i nie zamierza milczeć w sprawach, które uznaje za ważne. 

Niestety Dorota Wellman trafiła na „listę Żydów i osób pochodzenia żydowskiego”, która krąży po internecie i pojawia się głównie na skrajnie prawicowych forach internetowych. Można ją jednak znaleźć również na forum portalu Gazeta.pl. Oprócz Doroty Wellman na „listę Żydów” nacjonaliści wpisali również takie osoby jak: Wojciech Mann, Jerzy Buzek, Kayah, Lech Wałęsa, Olga Lipińska, Andrzej Wajda, ks. Adam Boniecki, Marek Kondrat, Jerzy Owsiak czy Wisława Szymborska. 

Na antysemickiej liście znajdują się dziesiątki polskich dziennikarzy, artystów i polityków. Jednakże, jest ona tak absurdalna, że na spisie „wrogów narodu” znalazła się również celebrytka i serialowa aktorka… Kaja Paschalska. 

Dorota Wellman: Pochodzenie. Gdzie się urodziła?

Zostawiając na boku antysemickie listy, wróćmy do odpowiedzi na pytanie „gdzie urodziła się Dorota Wellman?”. Gwiazda TVN przyszła na świat 2 marca 1961 roku w Warszawie. Jest absolwentką liceum im. Stefana Batorego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją wybitną karierę dziennikarską rozpoczęła w Radiu „Solidarność”. 

W trakcie swojej kariery Dorota Wellman pojawiała się w licznych mediach. Jednakże, najbardziej kultowy stał się jej duet z Marcinem Prokopem, którym mogli cieszyć się najpierw widzowie Pytania na Śniadanie w TVP2, a potem Dzień Dobry TVN

W trakcie swojej kariery Dorota Wellman stworzyła wizerunek osoby ciepłej, aczkolwiek twardo broniącej swojego zdania. Zawsze występowała w obronie słabszych i dyskryminowanych. Już na zawsze do historii przejdzie jej kultowa opowieść o tym jak pobiła mężczyznę, który znęcał się nad szczeniakiem. Brawo Dorota! 

Dorota Wellman pochodzenie. ZOBACZ GALERIĘ:

Dorota Wellman pochodzenie

Dorota Wellman to jedna z najlepszych polskich dziennikarek. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak zachowywać się na imprezie? Sprawdzone porady
Następny artykułMeghan Markle i Kate Middleton pogodziły się? Księżne pojawiły się razem w kościele