Dorota Wellman to jedna z najlepszych polskich dziennikarek. Odważna, walcząca o prawa słabszych i dyskryminowanych, a jednocześnie ciepła i emanująca pozytywną energią. Kim byli rodzice Doroty Wellman? Jedno jest pewne. Mieli wroga, o którym dziennikarka mówi dziś bez ogródek. 

Rodzice Doroty Wellman to temat, którego gwiazda nie próbuje omijać w rozmowach z mediami. Mówi wprost, że to jaka dziś jest, to między innymi efekt strategii wychowawczej jaką przyjęli jej rodzice. 

Dorota Wellman: Rodzice pozwalali jej na wiele

Dorota Wellman jest jedną z najbardziej odważnych osób wśród polskich sław. Głośno mówi co myśli i nie boi się hejtu. Wiele wskazuje na to, że dzisiejsza postawa ma korzenie w czasach dorastania. Rodzice pozwalali Dorocie Wellman na wiele i nie próbowali ograniczać jej buntowniczej natury. 

– W moim domu pozwalano mi się buntować – przyznaje wprost dziennikarka Dzień Dobry TVN w felietonie dla „Wysokich Obcasów”. 

Kto wie, czy dziś oglądalibyśmy taką wersję Doroty Wellman, gdyby rodzice zdecydowali się wprowadzić w jej domu żelazną dyscyplinę i nie pozwalali na rozwój buntowniczego charakteru oraz odwagi w wyrażaniu własnych opinii również z tematyki politycznej oraz społecznej. 

Dorota Wellman: Kim byli jej rodzice?

Mama Doroty Wellman, Wanda Sudnik-Owczuk, jako silna kobieta i dziennikarka radiowa, miała wielki wpływ na wychowanie córki. Wraz z ojcem gwiazdy TVN mieli jednego wroga. Była nim opresyjna władza komunistyczna, której zdecydowanie się sprzeciwiali. Rodzice wychowali Dorotę właśnie w duchu walki z totalitarnym ustrojem. 

Mało kto o tym wie, ale Dorota Wellman wielokrotnie brała udział w antykomunistycznych demonstracjach, które kończyły się agresywnymi reakcjami milicji. Nieraz była bita pałką i musiała uciekać przed aresztowaniem oraz dalszymi represjami. Do dziś pozostało jej na nodze znamię, które jest „pamiątką” po milicyjnej petardzie rzuconej w tłum protestujących przeciwko komunistycznej opresji. Dziś w wywiadach Dorota Wellman przyznaje, że w tamtych czasach niezbędne były wyraziste postawy polityczne i nieco brakuje jej tego w obecnych realiach III RP. 

Mimo tego, że komunistyczny aparat był wrogiem rodziców Wellman, Dorota ukrywała przed nimi swoje rany. Bardzo nie chciała, by mama się o nią bała. 

Dziś Dorota Wellman jest dojrzałą kobietą, która walczy o prawa słabszych i dyskryminowanych. Niewątpliwie wychowanie miało wpływ na ukształtowanie w niej tak zacnej postawy. 

ZOBACZ GALERIĘ:

Rodzice Doroty Wellman pozwalali jej na rozwijanie buntowniczego charakteru.

1
2
3
4
Poprzedni artykułJoanna Opozda: Wiek gwiazdy jest wręcz nierealny
Następny artykułAnna Mucha: wiek gwiazdy szokuje. Aktorka wygląda dużo młodziej!