Elżbieta Zapendowska uchodzi za prawdziwą specjalistkę w dziedzinie śpiewu. Jako jurorka znana jest przede wszystkim jako surowy krytyk. Niestety nie mamy najlepszych informacji o stanie jej zdrowia. 

Elżbieta Zapendowska (73 l.) jest krytykiem muzycznym i wybitną specjalistką od emisji głosu. Znana jest szerszej publiczności jako jurorka programów Idol, Jak oni śpiewają i Must Be The Music. Ponad pół roku temu wyznała, że traci wzrok. 

Jak czuje się Elżbieta Zapendowska? 

Ponad pół roku temu udzieliła wywiadu dla Plejady, w którym wyznała, że od dziecka cierpi na poważne problemy ze wzrokiem. Od najmłodszych lat musiała więc spodziewać się, że stan jej wzorku z wiekiem będzie się pogarszał. 

– […] Należało się tego spodziewać, że wreszcie dojdzie do tego, że mi to przynajmniej jedno oko wysiądzie – i tak też się stało […] – wyznała w rozmowie z Plejadą. 

Zapendowska zmaga się z krótkowzrocznością, jaskrą i zaćmą. Jak sama przyznaje, ma również problemy z rozróżnianiem kolorów. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mimo problemów zdrowotnych Elżbieta stara się zachować spokój. Podchodzi do swoich problemów przede wszystkim z wyrozumiałością i rozsądkiem. 

Czy coś może pomóc Elżbiecie Zapendowskiej? 

Jak się okazuje, lekarze nie mają dla niej dobrych wiadomości. Z roku na rok wzrok jurorki się pogarsza, czego nie da się już w żaden sposób zahamować. 

Gwiazda w rozmowie z Plejadą wyznała, że skłonności do wad wzroku odziedziczyła po rodzicach. Jej ojciec miał krótkowzroczność, a matka cierpiała na jaskrę i zaćmę. 

Zapendowska miała już kiedyś przeszczepiane soczewki. Jak widać, musiała dużo przejść, by zachować wzrok w jak najlepszej kondycji. 

Rokowania nie są najlepsze, jednak pani Elżbieta stara się myśleć pozytywnie. Nie jest już tak aktywna w show-biznesie, ale w dalszym ciągu rozwija się zawodowo. Na Instagramie można zobaczyć więcej zdjęć z jej ciekawego życia zawodowego, a zwłaszcza z czasu, gdy była jurorką programu Must Be The Music

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ela Zapendowska (@elazapendowska)

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Ela Zapendowska (@elazapendowska)


Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: Pomponik.pl, Plejada.pl 

 

 

Poprzedni artykułTVP nie umie liczyć? Podano błędne informacje dotyczące szczepień
Następny artykułTak wygląda grób córki Eleni po 27 latach. Dziś widok jej grobu dla wielu jest przytłaczający