Prognoza pogody dla Polski na dziś i kolejne dni nie zapowiada nic optymistycznego. Badacze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali komunikat, w którym ostrzegają o polarnej masie powietrza, która przyniesie spore zmiany w pogodzie.

IMGW wydało komunikat o pogodzie na dzisiaj (17 sierpnia 2021). Nad Europę Centralną i kraje skandynawskie napłynie niż, który obejmie też Polskę. Od zachodu nadejdzie polarne morskie powietrze.

Pogoda na 17.08.2021 – duże zmiany pogodowe

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Prognostycy pogodowi zapowiadają duże zachmurzenie nad większością Polski. Możliwe są też deszcze i burze oraz lokalnie pojawiający się grad. Na wschodzie kraju burze mogą pojawić się już w godzinach przedpołudniowych. Wysokość opadów do 25 mm na północy kraju, do 15 mm na wschodzie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Temperatura w Polsce od 17 stopni Celsjusza do maksymalnie 22 (na południowym zachodzie). Najzimniej będzie na Podhalu (15 stopni). Najsilniejszy wiatr na zachodzie kraju i wybrzeżu (porywy od 45 km/h do 85). Mocno będzie też wiać w Sudetach, gdzie porywy sięgną 80 km/h.

Prognoza dla Polski na nadchodzący tydzień

W nocy niebo zaciągnie się chmurami: zachmurzenie umiarkowane do dużego. Na zachodzie pojawią się opady deszczu, na Pomorzu możliwe burze (z deszczem do 40 mm).

W górach mgły ograniczające widoczność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 10-13 stopni, a w górach jeszcze chłodniej: w kotlinach sudeckich i karpackich – nawet 6-8 stopni.

Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, choć na północy porywy wiatru dużo silniejsze: mogą osiągnąć od 45 km/h do aż 90 km/h.

W czwartek możliwy powrót ładnej pogody: deszcze możliwe na wybrzeżu i Suwalszczyźnie, w reszcie Polski pogodnie. Temperatury wyniosą od 18 stopni na północy do 24 na południu.

W weekend, od piątku do niedzieli deszcz na zmianę ze słońcem i średnim zachmurzeniem. Na północy wciąż dużo chłodniej niż na południu, ale na Podkarpaciu temperatury powinny osiągnąć nawet 25 stopni Celsjusza. W niedzielę deszcze ustaną, w całym kraju pojawią się przejaśnienia.

Źródło: imgw.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Krzysztof Jackowski miał wizję. Twierdzi, że PiS niedługo odda władzę