W Afryce doszło do kolejnej napaści na szkołę. Przestępcy uprowadzili 70 dzieci z liceum w Nigerii. Sytuacja w tym państwie robi się coraz bardziej dramatyczna.

Przestępczość w Afryce rośnie w zastraszającym tempie. Kradzieże, rozboje i porwania ludności zwiększyły się dwukrotnie w ciągu ostatnich miesięcy. Mieszkańcy żyją w strachu.

Masowe porwania, do jakich dochodzi w Nigerii, najczęściej są przestępstwami dla okupu. W ostatnim czasie dotknęło to prawie 1000 dzieci.

Przestępczość w Nigerii: porwanie 73 dzieci

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari wysłał na tereny szczególnie zagrożone atakami rabusiów państwową armię, ale sytuacja nie ulega poprawie. Kryzys bezpieczeństwa w regionie rośnie, a rząd znalazł się w ogniu krytyki.

Północna i środkowa część Nigerii po raz kolejny została sterroryzowana przez szajkę przestępców. Tym razem ich ofiarą padli licealiści z miasta Maradun. Uprowadzono tam aż 73 uczniów.

Rzecznik policji stanu Zamfara Mohammed Shehu wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie. Wyjaśnił, że do napadu doszło w środę rano. Na szkołę napadła duża grupa uzbrojonych bandytów.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie i pracuje nad odbiciem porwanych licealistów.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Córka Adam Małysza przekazała radosne wieści