Xavier Wiśniewski zabrał głos w sprawie braku dofinansowania dla Telefonu Zaufania. Najstarszy syn Michała Wiśniewskiego zamieścił dosadny post na swoich social mediach i zaapelował do swoich odbiorców.

Syn Michała Wiśniewskiego Xavier postanowił wypowiedzieć się na temat problemów psychicznych młodzieży i polskiej polityki. 19-latek zabrał głos na temat decyzji Mateusza Morawieckiego.

Syn Michała Wiśniewskiego o Telefonie Zaufania 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest jedną z najbardziej potrzebnych inicjatyw w Polsce. W ciągu 13 lat funkcjonowania organizacji pod numer 116 111 zadzwoniło prawie 1,5 miliona osób, które potrzebowało pomocy lub wsparcia. Niestety, decyzją polskiego rządu Telefon Zaufania nie otrzyma w nowym roku dofinansowania.

Na temat kontrowersyjnej decyzji rządu Mateusza Morawieckiego wypowiedziało się mnóstwo gwiazd. Zorganizowano nawet zbiórkę, której celem jest zebranie środków potrzebnych na funkcjonowanie organizacji. Jedną z osób z polskiego show-biznesu, która wypowiedziała się na temat decyzji polskich polityków, był najstarszy syn Michała Wiśniewskiego Xavier.

19-latek zamieścił dosadny post na swoim profilu na Instagramie, w którym zwrócił uwagę na ogromny odsetek dzieci i młodzieży z problemami w Polsce. Jak wyznał syn Michała Wiśniewskiego, on sam ma chwile, kiedy potrzebuje pomocy i wsparcia. Xavier zaapelował do swoich odbiorców, by reagowali, gdy widzą, że ktoś ma gorszy czas.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

-To jest jakiś żart.  Dzieciaki nie wiedzą, gdzie szukać wsparcia. Fakt faktem raczej nie korzystają z tej możliwości, ale to chyba nie jest powód do odbierania jednej z desek ratunku? Wielu z moich znajomych choć raz miało myśli samobójcze, ale o tym się nie mówi. Z mojego gimnazjum odeszły trzy osoby, bo czuły się niepotrzebne.  Zero wsparcia — a z całym szacunkiem — psycholodzy szkolni raczej nie pomagają dzieciakom w większości przypadków. Sam miewam takie myśli i wiem, jak istotny jest dialog. Nie lubię angażować się w politykę, ale dzisiaj ***** *** – napisał na InstaStory syn Michała Wiśniewskiego Xavier.

syn Michała Wiśniewskiego
Instagram/wisniv
syn Michała Wiśniewskiego
instagram
syn Michała Wiśniewskiego
instagram

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. W poniedziałek w Biedronce istne szaleństwo. Ceny jak marzenie
  2. Nagle zapadła się pod ziemię. Gdzie teraz mieszka Pola Raksa?
  3.  Wielka afera, internauci porażeni decyzją Polsatu. Poszło o niepełnoletnią Viki Gabor