Drewniaki w latach 90. były prawdziwym hitem. Każda kobieta, niezależnie od wieku, marzyła, by mieć je w swojej szafie. Pamiętacie te kultowe buty? Nosiłyście je dumnie na nogach? A może do tej pory zalegają w waszej szafie? Sandały na drewnianej podeszwie, czyli inaczej mówiąc chodaki, były przede wszystkim kojarzone z Holandią.

Sięgając do wspomnień z wczesnych lat dzieciństwa bądź młodości, trudno zapomnieć o tych niesamowitych butach, które były prawdziwym hitem. Pamiętacie drewniaki? Marzyła o nich każda mała i większa dziewczynka. 

Moda dawnych lat. Drewniaki

Drewniaki były prawdziwym must-havem każdej dziewczyny w latach 90. Te kultowe buty, które stały się nieodłącznym symbolem Holandii, przywędrowały do Polski i przez długi okres świeciły swoje trumfy. 

Inaczej nazywane trepami lub chodakami, Drewniaki były butami na drewnianej podeszwie. Co ciekawe, wcale nie wywodzą się one z Holandii a z Francji, co wielu z nas mogłoby zdziwić. Kultowe, ciężkie klapki zdobyły popularność w całej Europie. Miałyście je w swojej szafie? Jeżeli tak, byłyście naprawdę modne. 

Skąd wzięły się drewniaki?

Drewniaki wzięły się z klasy robotniczej. Otóż to popularne obuwie początkowo i tradycyjnie było zakładane do ciężkiej pracy, i nawet do dziś są stosowane jako odzież ochronna w rolnictwie, choć przede wszystkim kojarzone są z folklorem.

Co więcej, po latach drewniaki ponownie powróciły do łask. Na największych, światowych wybiegach pojawiła się współczesna wersja tego kultowego obuwia, na wysokim, grubym obcasie. Pamiętacie, jak wyglądały wasze chodaki? Takich rzeczy się nie zapomina. Trzeba przyznać, że na wspomnienie tamtych lat łezka sama kręci się w oku. 

Poprzedni artykułUwielbiana aktorka, gwiazda TVP, urodziła. W sieci pojawiło się niesamowite zdjęcie, gratulacje płyną z całej Polski
Następny artykułKamera nagrała, co dziecko robi z psem za zamkniętymi drzwiami. Rodzice zaniemówili na widok nagrania
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.