Droga krajowa: pies został znaleziony na wysepce rozdzielającej dwa pasy ruchu nieopodal Olkusza. Zgłoszenie dotarło do policjantów dzięki spostrzegawczości przechodnia. Wszystko wskazywało na to, że pies został porzucony. 

Policjanci wysłali na miejsce patrol, aby sprawdzić zdarzenie. Zwierzę było przywiązane do słupa krótkim łańcuchem — trzęsło się ze strachu, było przerażone. Samochody nieustannie przejeżdżały obok psa. Kto mógł być tak okrutny, by porzucić zwierzaka przy ruchliwej drodze?

Droga krajowa: pies przywiązany do słupa 

7 sierpnia (środa), około godziny 16:30 Komenda Powiatowej Policji w Olkuszu przyjęła zgłoszenie o przywiązanym psie, który stał przy słupie na wysepce między dwoma pasami ruchu. Pies znajdował się na drodze krajowej nr 94 obok wjazdu do miejscowości o nazwie Przeginia. Do zgłoszenia pojechało dwóch funkcjonariuszy Policji, st. sierż. Bartosz Ziarnik i st. sierż. Wojciech Dym. Obok zwierzęcia, które było przywiązane 2-metrowym łańcuchem, przejeżdżały rozpędzone samochody. Groziło mu śmiertelne niebezpieczeństwo.

Policjanci uwolnili psa

Funkcjonariusze uwolnili psa i zabrali na komendę, gdzie mógł odpocząć przez jakiś czas. Został nakarmiony na posterunku, po czym trafił do schroniska. Zapewne pracownicy schroniska będą szukali dla niego dobrego domu. Gdyby nie zgłoszenie osoby, która przechodziła obok i sprawna akcja mundurowych, zwierzę mogłoby nie przeżyć. Policja ustala, kto zostawił psa w tak niebezpiecznym miejscu, narażając go tym samym na śmierć oraz jaki przebieg miało całe zdarzenie. 

Zobacz zdjęcia: 

droga krajowa
fot. Policja Olkusz

Droga krajowa: pies był przywiązany do słupa. Stał na 2-metrowym łańcuchu pomiędzy dwoma pasami ruchu. 

droga krajowa
Fot. Policja Olkusz

Funkcjonariusze policji dostali zgłoszenie od osoby, która zauważyła psa. 

droga krajowa
Fot. Policja Olkusz

Akcja ratownicza przebiegła pomyślnie. Pies został uwolniony i zawieziony do schroniska. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot próbuje schować się przed weterynarzem w niecodziennym miejscu. Nagranie rozśmiesza do łez
  2. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami! Ich dzieci są niesamowite
  3. Pies został ranny w pożarze. Teraz pomaga innym w zmierzeniu się z traumą
  4. Kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia [WIDEO]
  5. Złota rybka uratowana przez niezwykłego mężczyznę. Zrobił specjalne urządzenie, by mogła żyć

Źródło: se.pl

 

Poprzedni artykułPaszport katolicki z modlitwami w środku. Kontrowersyjny pomysł polskiego posła
Następny artykułZnaki zodiaku z najlepszymi manierami. Potrafisz się dobrze zachować?
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.