Masz drogi samochód? Mamy dla ciebie złą wiadomość. Okazuje się, że drogim samochodem nie podbijecie serca ani damskiego, ani męskiego. Badania renomowanego magazynu Evolutionary Psychological Science, całkowicie obaliły mit „blachary”! 😉 

Zdecydowanie chęć popisania się drogim samochodem częściej występuje u męskiej części naszej populacji. To głównie faceci (ale kobiety oczywiście też), chcą wyrwać dziewczynę na tzw. „furę”. Są przekonani o tym, że drogi samochód im w tym pomoże. ZONK!

Okazuje się, że osoby, które posiadają wypasione fury, są odbierane przez innych jako osoby mniej odpowiedzialne i zdecydowania bardziej rozwiązłe seksualnie. 

Drogi samochód nie sprawi, że podbijesz czyjeś serce

Naukowcy przeprowadzili badania, z których jasno wynika, że osoby, które wożą się drogim samochodem, są odbierane jako jednostki idealne do jednorazowego flirtu. Kontakt z „lansiarzami” niekoniecznie będzie interesować osoby, które poszukują stałej relacji i związku.

– Kojarzy mi się to bardziej z kryzysem wieku średniego i niepotrzebnym kaprysem niż z rzetelnym mężczyzną. – to jedna z opinii przytoczonych przez portal Rmf24.pl.

W badaniu wzięły udział 233 osoby. Jak podaje portal Rmf24, musieli odpowiedzieć na pytanie, czy: chcieliby się związać z kierowcą kupującym tani, nowy samochód, ale z gwarancją, czy z osobą, która nabyła drogie, używane auto z tzw. bajerami? Okazuje się, że dla osób, które szukają związku, pierwsze opcja okazała się zdecydowanie lepsza. Zagłosowało na nią prawie dwa razy więcej osób niż na opcję drugą!

– Uczestnicy badań zademonstrowali intuicyjne zrozumie intencji osób obnoszących się z bogactwem – według nich stać ich na wysiłek w szukaniu krótkotrwałych związków o podłożu seksualnym, ale wykazują jednocześnie mniejsze zainteresowanie długotrwałą relacją – powiedział dr Daniel Kruger z Uniwersytetu w Michigan.

Co o tym myślicie? Również uważacie, że osoby z drogim samochodem mają mniejsze szanse, by stworzyć udany związek? A może uważacie to, za całkowitą głupotę? My nie jesteśmy przekonani 😉

Zobacz też:

  1. Jak zrobić maseczki domowe? Praktyczne sposoby na piękną cerę
  2. Katarzyna Warnke coraz bardziej przypomina mężczyznę! Zaskakuje swoją metamorfoza
  3. Policjanci w brutalny sposób potraktowali kobietę w ciąży. Straciła dziecko

źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykułCo się stało?! Maja Ostaszewska pokazała przerażające zdjęcia
Następny artykułWystąpił nago na konferencji prasowej, bo zdobył mistrzostwo świata