Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Drożdże na włosy. Jak zrobić kurację drożdżową?
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 05.10.2018 19:59

Drożdże na włosy. Jak zrobić kurację drożdżową?

włosy
Fot. unsplash.com kyle smith

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”159″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Drożdże na włosy to doskonały sposób na to, aby wzmocnić ich kondycję, ponieważ mają one właściwości hamujące ich wypadanie, a także odbudowujące ich budulec. Brzmi dobrze? Maseczki z drożdży mogą być dodatkowo wzmacniane m.in. sokiem z brzozy lub olejem z dzikiem róży. Składniki te są zbawienne dla naszych włosów. Przetestowałyśmy je!

Wśród domowych sposobów na pielęgnację naszych włosów znaleźć możemy maski z awokado, goździkami, olejkiem rycynowym czy drożdżami. Na półkach sklepowych nie brakuje specyfików na porost włosów, zawierających kofeinę, witaminy z grupy B czy chininę. Coraz większą furorę robi również suchy szampon, który pomaga utrzymać naszą fryzurę w ryzach, jeżeli nie mamy czasu na poświęcenie jej dłuższej chwili uwagi. W tym tekście skupimy się jednak na drożdżach, których wpływ na nasze kosmyki jest niemal zbawienny. Musicie tego spróbować!

Drożdże na włosy. Jak zrobić maseczkę z drożdzy?

Potrzebujemy pół kostki spożywczych drożdży, 1 łyżkę jogurtu lub kefiru oraz łyżeczkę miodu. Zmieszane składniki nakładamy na głowę, owijamy folią i pozostawiamy tak na ok. godzinę. Dobrze jest stosować tego typu pielęgnację dwa razy w tygodniu, aby przyniosła ona oczekiwane rezultaty. Są nimi m.in. zapobieganie wypadaniu włosów, wzmocnienie ich kondycji, a nawet przeciwdziałanie łupieżowi. Pozytywów stosowania drożdży w pielęgnowaniu skóry głowy jest zatem całkiem sporo.

Nie musimy jednak ograniczać się do maski. Równie dobrze możemy postawić na dostarczaniu naszemu organizmowi drożdży w formie płynu, co również pozytywnie wpłynie na nasze kosmyki. Zalecana suplementacja powinna trwać 3 miesiące, po tym okresie należy zrobić sobie przerwę i ponownie wrócić do kuracji. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie słodzić napoju, ponieważ cukier negatywnie wpływa na składniki aktywne, zawarte w drożdżach, będąc precyzyjnym, po prostu obniża on ich ilość. Picie drożdży przyspiesza porost włosów, ale także je wzmacnia i sprawia, że wypada ich coraz mniej. Jak przygotować napój z drożdży? Wystarczy zalać je (koniecznie świeże) gorącą wodą, a następnie wypić, oczywiście po uprzednim ostudzeniu płynu. Dość specyficzny smak możemy zniwelować przy pomocy kakao.

Drożdże na włosy. Jakie właściwości mają drożdże?

To nieocenione źródło witamin z grupy B, ale i takich substancji mineralnych jak cynk, fosfor, żelazo, magnez, potas, selen czy chrom. Jednak sprężystość po stosowaniu kuracji opartej na drożdżach, nasze włosy zawdzięczają obecności w nich biotyny, czyli witaminy H. Poza tym zatrzymuje ona również proces siwienia i wypadania włosów. Najwięcej właściwości prozdrowotnych mają tzw. drożdże piwowarskie, to je powinnyśmy wybierać, jako składnik naparu czy też maski. Poza korzystnym wpływem na naszą urodę, drożdże dzięki zawartej w nich witaminie B5 (kwas pantotenowy), sprawiają również, że czujemy się mniej zmęczone i mamy więcej motywacji do działania. Wykazują również działanie przeciwtrądzikowe. Ponadto łagodzą bóle migrenowe, zmniejszają napięcie nerwowe i pomagają w walce z bezsennością. Znane są również ze wspomagania pracy układy odpornościowego. Same plusy.

Drożdże na włosy nie wystarczą. Jak dbać o włosy?

Nawet najlepsze maski, odżywki, szampony, wcierki nie zadziałają, jeżeli nie będziesz ich stosować regularnie. W zależności od stopnia zniszczeń na zauważalne efekty będziesz musiała poczekać nawet kilka miesięcy. Często, dbając o włosy, zapominamy, że ich wygląd zależy nie tylko od kosmetyków. Dlatego odżywiaj się zdrowo (wcinaj warzywa, owoce, jedz regularnie, pij dużo wody), wysypiaj się i ogranicz stres. Nie pokładaj wszystkich nadziei w drogich produktach – już zmiana kilku nawyków może mieć ogromne znaczenie dla włosów. Upinaj je do snu, delikatnie czesz, myj w ciepłej (a nie gorącej!) wodzie, nie kładź się spać z mokrymi pasmami, regularnie podcinaj, pamiętaj o zdrowym odżywianiu, śni – powiedziała Karolina Dąbrowska, która prowadzi bloga Dbaj o włosy, w wywiadzie udzielonemu serwisowi glamourlady.pl.

Włosy cienkie, wysokoporowate, suche z natury są bardzo wymagające i podatne na uszkodzenia, dlatego moja pielęgnacja nie może opierać się tylko na szamponach czy odżywkach. Regularnie używam regenerujących masek, olejuję włosy, końcówki zabezpieczam serum olejowym. Poza tym upinam włosy do snu, delikatnie je czeszę szczotką z włosia dzika, a na skórę głowy nakładam wcierki, których celem jest odżywienie, pobudzenie krążenia i przyspieszenie porostu – przyznała Dąbrowska.

Drożdże na włosy – ZOBACZ ZDJĘCIE:

drożdże

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak często myć włosy? Opinia lekarzy was zaskoczy
  2. Domowe sposoby na zdrowe i lśniące włosy
  3. Najmodniejsze fryzury. Na co powinnaś postawić?

źródła: zdrowie.tvn.pl, poradnikzdrowie.pl, ofeminin.pl