Nie od dziś wiadomo, że towarzystwo roślin w otoczeniu korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Ta roślina jest jednak w tym temacie poza konkurencją, poznajcie drzewko szczęścia!

Grubosz jajowaty, bo o nim mówimy, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Użyliśmy słowa zbawienny nie bez powodu. Dawniej ta pochodząca z Afryki roślina zwana była u nas bożym drzewkiem. Nie ma żartów 😉

Dlaczego warto zaopatrzyć się w drzewko szczęścia?

Powodów jest wiele. Najważniejsze z nich to oczywiście powody lecznicze. Liście rośliny przyspieszają gojenie ran, mogą się także okazać pomocne w walce z opryszczką. Kto by pomyślał. Przede wszystkim jednak, owe drzewko dotlenia pomieszczenie. W odróżnieniu od większości roślin produkuje tlen, a pochłania dwutlenek węgla. Nie na odwrót.

Nie mniej ważne są jego walory estetyczne. Jeżeli zdecydujemy się na przycięcie mu gałęzi, powstanie nam piękne bonsai. Bonsai to miniaturowe drzewko często wykorzystywane w sztuce feng-shui. Istnieje przekonanie, że im pełniejszy kształt posiada roślina, tym lepiej czujemy się w jej towarzystwie. Grubosz jajowaty spełnia ten warunek. Liście drzewka szczęścia swoim wyglądem mogą przypominać monety. W Anglii z tego powodu nazywane jest drzewkiem pieniędzy.

Jak zwał, tak zwał, poprawa samopoczucia i ratunek na wypadek opryszczki lub wszelkiego rodzaju ran mamy w zasięgu ręki.

Łatwa pielęgnacja

Grubosz jajowaty nie wymaga dużo uwagi. Szczęściarz ten wymaga podlewania średnio raz na dwa tygodnie przy temperaturze ok. 20 st. w pomieszczeniu, w którym jest trzymany. Poniżej 20 st., nawet rzadziej. Swoje nawodnienie zawdzięcza pochodzeniu. Crassula ovata zalicza się do rodziny sukulentów, czyli kaktusowatych, a te, jak wiemy, całkiem nieźle radzą sobie z magazynowaniem wody. W Afryce osiąga nawet 4 metry wysokości, a w warunkach domowych możemy spodziewać się wzrostu do ok 1 metra. Wow. Roślinę najlepiej trzymać w nasłonecznionym miejscu, unikać jednak towarzystwa grzejników.

Bonsai
fot. Unsplash

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szybkie i łatwe przekąski na imprezę [PRZEPISY]
  2. Beauty porady od Meghan Markle. Musisz to znać!
  3. 16 słodkich pupili, które skradły serca gwiazdom [ZDJĘCIA]

źródło: kobieta.onet.pl