Duży nos może powodować kompleksy u wielu ludzi. Jak się okazuje, nos nie tylko wygląda, ale także zdradza wiele naszych cech. Co oznacza duży krzywy nos? Czy duży nos u kobiety, oznacza, że ma ona kompleksy? Odkryj całą prawdę.

Duży nos to temat, którego nie można wyczerpać do końca. Istnieje w historii, sztuce, mediach społecznościowych i medycynie. Dla jednych jest zmorą, dla innych urokiem osobistym. O czym świadczy duży nos? Jak go ukryć? Czy duży nos jest ładny?

Duży nos co oznacza?

Nie każdy może pochwalić się małym nosem. W przeciwieństwie do ust czy sylwetki, kanony piękna dotyczące nosa, nie zmieniają się tak szybko. Jest jednak parę typów, które w danej epoce miały swój czas. Do nich z pewnością zalicza się tak zwany rzymski nos. Osoby z długim i lekko zakrzywionym nosem były uznawane za takie, które mają silny charakter i cechy przywódcze, co więcej Rzymianie określali te osoby za piękne. Wymienione cechy odnajdują swoją historię w starożytności oraz mitologii, kiedy bogowie stanowili siłę społeczeństwa. Podobnie będzie z nosem grackim, który także wywodzi się z tamtego okresu, a jego nazwa jest inspirowana rzeźbami mitycznych postaci. Co ciekawe, każdy kształt nosa może znaleźć odzwierciedlenie w cechach charakteru. Przykładowo mówi się, że osoby posiadające zadarty nos, są uparte, podstępne i trwałe w postawionych sobie celach.

Nos ma także swój rozdział w kulturze popularnej. Kto z nas nie zna historii o Pinokiu, którego nos rósł w momencie, gdy ten kłamał. Bajka dała motywację rodzicom, aby ci uczyli swoje dzieci, że nie należy kłamać. Konsekwencją miał być oczywiście długi nos. Wiadomo, że realnie nikomu z nas się to nie przydarzy, jednak jak się okazuje, kłamstwo i nos nie są sobie obce. Według mamadu.pl temperatura naszego nosa wzrasta, kiedy nie mówimy prawdy.

Duży nos z naukowego punktu widzenia

Jeżeli zastanowimy się nad tym, co oznacza duży nos, okaże się, że nie będą to wyłącznie cechy charakteru. Osoby posiadające większy rozmiar swojego nosa nie muszą narzekać. Znajdzie się wiele pozytywnych aspektów, zwłaszcza zdrowotnych. Jak się okazuje, posiadacze większego nosa mogą cieszyć się mniejszą możliwością złapania infekcji. Jego kształt i budowa przyczynia się do tego, że do organizmu dostaje się mniej bakterii, które wywołują infekcje. Duży nos działa jak bariera, która zabezpiecza przedostawanie się bakterii do jamy gardłowo-nosowej. Badania wykazały, że zmniejsza on ilość przedostających się cząstek o 7%. W dużym stopniu niweluje to powstawanie chorób i przeziębień.

Dodatkowym atutem dużego nosa jest również mniejsza reakcja na alergię. Działa to w ten sam sposób jak w przypadku przedostawania się infekcji. Duży nos to naturalna blokada, która ogranicza dostawanie się mikroelementów. Należy pamiętać jednak, że dostają się ona także przez jamę ustną i oczy, dlatego wszystkie osoby będą podatne na alergie.

Duży nos u faceta

Domyślamy się, że mężczyźni mają mniejszy kompleks nosa, niż kobiety. Wynikać to może z ilości operacji plastycznych, które wykonują. W świecie muzyki możemy wymienić kilka przypadków, kiedy mężczyźni mieli poważny kompleks swojego nosa. Do pierwszego przypadku oczywiście zaliczymy Michaela Jacksona, którego nos w pewnym momencie zaczął odpadać. Liczne operacje plastyczne zdziałały na poważną szkodę, a ostateczny kształt nosa artysty utarł się w kulturze popularnej. Drugim przypadkiem może być Freddie Mercury, który uwielbiał siebie od stóp do głów, wspominał jednak, że jednak, że nos jest jedyną częścią ciała, która mu się nie podoba. Nie zrobił jednak operacji, gdyż bał się, że zmieni się przez to jego głos.

Co oznacza duży nos u mężczyzny?

Jak widać, okazuje się, że mężczyźni nie koniecznie lubią swoje nosy, jednak operacja nie zawsze jest pierwszorzędnym wyjściem z sytuacji. Niektórzy celowo pokazują swój nos i są z niego dumni, ponieważ istnieje przeświadczenie, że wielkość nosa, jest adekwatna do rozmiaru penisa. Mówi się, że mężczyzna posiadający duże stopy, ma również dużego członka, podobne kwestie dotyczą także rozmiaru jego nosa. Jeżeli kobieta zastanawia się, czy jej partner jest godny spędzenia z nim nocy, powinna spojrzeć na nos i stopy. Chociaż szybka ocena mogłaby rozwiązać problemy wielu kobiet, to niestety, ale nie udowodniono jeszcze, że te dwie zależności mają rzeczywisty wpływ na rozmiar męskiego penisa.

Chociaż za pomocą nosa nie zawsze odkryjemy męskie tajemnice, to możemy odczytać z niego ich zainteresowania i pasje, a nawet złe nawyki. Ile razy zdarzyło ci się widzieć przystojnego, umięśnionego mężczyznę z krzywym nosem? Chodzi tu dokładnie o taki, który nie tyle, ile ma garba, a jest zwyczajnie przestawiony na prawą, lub lewą stronę. Możemy być wtedy niemalże pewni, że zdarza mu się bić, albo co więcej, robi to zawodowo! Najczęstszą przypadłością mężczyzn walczących w klatach, jest właśnie złamany nos. Idąc tym tropem, równie dobrze możesz odczytać jego cechy charakteru, do których należą odwaga, chęć wygranej, determinacja i dominacja.

O czym świadczy duży nos u kobiet?

Niektóre nosy mogą określać cechy charakteru kobiet. Mówi się, że kobiety o falistym nosie są wesołe i otwarte. Mimo nieciekawego kształtu, osoby te nie przejmują się tym, ponieważ wiedzą, że mogą zaoferować coś więcej, na przykład poczucie humoru. Stereotyp mówi, że kobiety z zadartym nosem są zadufane w sobie. Mówi się też, że mężczyźni boją się takich kobiet, a dokładnie tego, że dostaną kosza. Okazuje się, że kobiety zadartym nosem są przeciwieństwem zła, a są bardzo czułe i cierpliwe.

Duży nos u dziewczyny

Wiele kobiet przeżywa koszmar, myśląc o kształcie swojego nosa. Prawdą jest jednak to, że tylko nieliczne z nas, mogą pochwalić się małym, prostym i szczupłym noskiem. Obecnie social media zalewają nas obrazami kobiet z pozornie ‚idealnym’ nosem, nie wiele z nas liczy się z tym, że większość tych kobiet przeszła operację plastyczną, która poniekąd mogła wynikać również ze zdrowia. Realny przykład odnajdziemy, chociażby u Belli Hadid, która jeszcze kilka lat temu miała duży, garbaty nos. Podobna sytuacja będzie miała miejsce, kiedy pomyślimy o Ellie Goulding, która na początku swojej kariery miała garbaty i wystający nos. Tych gwiazd można by wymieniać wiele, od amerykańskich celebrytek takich jak Kylie Jenner, po polskie influencerki, na przykład Maffashion. Mamy z tego jasny wniosek, nie należy kierować się wyłącznie tym, co widzimy w internecie.

Duży nos na zdjęciach? Kompleksy na temat dużego nosa mogą wynikać również z popularnej mody na selfie. Jak wynika z portalu naukawpolsce.pap.pl, kompleks dużego nosa u kobiet pojawia się wtedy, kiedy przyglądają się swoim zdjęciom. Ogólnie rzecz biorąc, winą dużego nosa wcale nie jest jego rozmiar, a obiektyw aparatów w smartfonach. Kobiety robiąc selfie, nie mają możliwości oddalenia od siebie telefonu, przez co ich twarz zapełnia większość kadru. W efekcie pojawia się zniekształcenie, które powiększa pewne partie, a w szczególności nos. Może on zwiększyć rozmiar nawet o 30%. Niestety nie będziemy zadowolone, wykonując zdjęcie z profilu. Kształt naszego nosa może mieć inny wygląd, w zależności od nachylenia naszej głowy. Duży nos z profilu także może wynikać ze zniekształceń.

Jak ukryć duży nos?

Analizując duży nos, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet możemy wywnioskować, że duża część społeczeństwa, bez względu na płeć, może mieć kompleksy związane ze swoim nosem. Pamiętajmy, że są sposoby, dzięki którym możemy ukryć wielkość nosa. Oczywiście kobiety będą miały łatwiejsze zadanie niż mężczyźni. Wynika to ze względów stricte obyczajowych — kobiety mają możliwość malowania się. Najłatwiej jest ukryć duży nos za pomocą makijażu, a dokładnie konturowania.

Jak ukryć duży nos za pomocą makijażu?

Zacznijmy od tego, że powinnaś zakupić korektor, który będzie o dwa tony ciemniejszy od odcienia twojej skóry. Narysuj dwie linie po bokach nosa. Linie konturu powinny zaczynać się od kości brwi. W zależności od kształtu linie narysujesz na innej wysokości. Kolejnym krokiem będzie narysowanie linii korektorem o ton jaśniejszym. Linię zacznij rysować od wysokości twoich oczu po czubek nosa. Na końcu wszystko zblenduj dużym pędzlem. Aby podbić efekt, możesz przyciemnić dolna część czubka nosa, a górną część rozświetlić.

Jak ukryć duży nos fryzurą?

Pamiętaj, że najlepszym sposobem na ukrycie dużego nosa, jest odwrócenie od niego uwagi. Układając fryzurę, możesz spiąć włosy w niski kucyk i zostawić z przodu kilka kosmyków włosów. Dobrym rozwiązaniem będą także pocieniowane włosy, które sprawnie odwrócą uwagę. Dobrym rozwiązaniem będą także grzywki opadające lekko na bok, unikaj prostych, które sięgają za linię twoich brwi, bo uwydatnią kształt nosa. Jak mężczyzna może ukryć duży nos? Dobrym rozwiązaniem będzie fryzura zaczesana do tyłu. Niech boki będą krótkie, a góra długa. W ukryciu dużego nosa nie pomogą krótkie fryzury. Najbardziej niepożądanym strzyżeniem dla kobiet jest bob. Uwydatni twoją twarz, zwiększy jej objętość i niestety, ale zgra się z masywnym nosem. Optycznie może podbić jego rozmiar.

Korekta nosa

Ostatnim rozwiązaniem będzie korekta nosa, jeżeli nie preferujesz inwazyjnych zabiegów, a korekta nosa wzbudza w tobie strach, możesz wykonać zabieg, który skoryguje jego kształt na krótki okres. Mówimy tu o przedziale od pół roku do półtora. Jak poprawić wygląd nosa? Duży nos może się nim wydawać, przez garb. Prawdą jest, że nawet niewielki może optycznie powiększyć nos. Obecnie popularnym stało się wypełnianie garba kwasem, którym kobiety (i mężczyźni) wypełniają usta. Dzięki temu możesz skorygować swój nos w pięć minut. Dodatkowo zabieg jest niebolesny i co najważniejsze, nie jest trwały.

ZOBACZ GALERIĘ:

duży nos
Fot. instagram.com/kortajarenajon/

Kobietom nie przeszkadza, że mężczyźni mają duży nos. Przekonać się może o tym Korta Jarenajon, którego uroda przeważa nad kształtem nosa.

duży nos
Fot. instagram.com/bellahadid

Bella Hadid przeszła operację plastyczną nosa. Mało kto z nas wie, ale poprzedni był tak samo długi i miał sporego garba.

duży nos
Fot. instagram.com/adrienbrody

Adrien Brody ma jeden z największych nosów z show-biznesie.

duży nos
Fot. instagram.com/20m2

Łukasz Jakóbiak ma duży nos, jednak maskuje go fryzurą. Jeżeli jesteś mężczyzną, zaczesz swoje włosy do tyłu.

duży nos
Fot. wikipedia.com

Chociaż Marilyn Monroe nie miała dużego nosa, to jego kształt mógł zdradzać cechy charakteru.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polka obok Rihanny i Kanye Westa na liście 100 najważniejszych influencerów. Kim jest?
  2. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  3. Śluby gwiazd w 2018. Kto zmienił swój stan cywilny w spektakularnym stylu?

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.