Dzieci od 2 do 15 roku życia dotyka nieznana choroba, która może mieć związek z koronawirusem. W Nowojorskich szpitalach coraz częściej odnotowuje się przypadki schorzenia Kawasakiego wśród najmłodszych. Jak przekazał polsatnews.pl, władze Nowego Jorku ogłosiły alert zdrowotny w związku z chorobą, która zagraża życiu małych pacjentów. 

Od początku wybuchu epidemii koronawirusa, specjaliści powtarzali, że podstępny patogen jest najbardziej niebezpieczny dla osób starszych. Jednak jak się okazuje, COVID-19, może również przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia najmłodszych. W Nowym Jorku odnotowano kilka przypadków choroby Kawasakiego, lekarze podejrzewają, że to koronawirus jest za nią odpowiedzialny. 

Rzadkie schorzenie atakuje dzieci

W Nowojorskich szpitalach odnotowano kilka przypadków rzadkiego schorzenia Kawasakiego. Choroba ta głównie atakuje dzieci poniżej 5 roku życia i powoduje między innymi ostre zapalenie ścian naczyń krwionośnych. Schorzenie może prowadzić do tworzenia się zmian tętniakowych i niedokrwienia mięśnia sercowego. Jest naprawdę groźna i w najgorszych wypadkach wymaga intensywnego leczenia. 

Lekarze podejrzewają, że pojawienie się rzadko spotykanego schorzenia, może mieć związek z epidemią koronawirusa. Aż u 4 z 15 pacjentów testy weryfikujące obecność COVID-19 wyszły pozytywnie. U 6 innych dzieci zlokalizowano przeciwciała. W związku z tym władze Nowego Jorku ogłosiły alert zdrowotny, a rodzicom, którzy zauważyli niepokojące objawy, zalecili niezwłoczny kontakt z lekarzem. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 1. Czarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Wyjawił, co stanie się z partią rządzącą i co powie nam Duda
 2. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg
 3. Siostra ojca Kacperka zabrała w końcu głos. Co jej brat zrobił 3,5-letniemu dziecku?

Choroba Kawasaki może mieć związek z koronawirusem 

Specjaliści obawiają się, że to koronawirus jest odpowiedzialny za pojawienie się choroby Kawasaki. Chociaż te informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone, to wiele przesłanek wskazuje na słuszność tej hipotezy. 

Chociaż związek tego syndromu z Covid-19 nie jest jeszcze ustalony (…) prosimy wszystkich, aby skontaktowali się z nami natychmiast, jeśli zobaczą pacjentów z określonymi przez nas symptomami –  apeluje komisarz ds. zdrowia w Nowym Jorku Oxiris Barbot, jak podaje polsatnews.pl

Choroba Kawasaki najczęściej objawia się:

 • wysoką gorączką
 • torsjami
 • bólami brzucha
 • biegunką
 • wysypką 

Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegać wszelkich restrykcji, które mają zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiadał, że z maseczkami pożegnamy się być może dopiero za 1,5 roku. Prewencja w obecnej sytuacji jest w pełni uzasadniona. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci
fot. pexels.com/Janko Ferlic

W szpitalach odnotowano kilka przypadków rzadkiego schorzenia u dzieci, które być może zostało wywołane przez koronawirusa. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Ogromna fala krytyki na szkołę jazdy. Kursantom po miesiącach puściły nerwy
 2. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
 3. Kierowco, możesz stracić prawo jazdy. Wchodzą nowe przepisy, dotyczą każdego z nas
 4. Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania
 5. Opowiedziała, co jej mąż zrobił po 9 latach małżeństwa, gdy ich synowie mieli tylko 6 tygodni
 6. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie

Źródło: polastnews.pl 

 

 

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.