Dzieci padają ofiarą zaburzeń, które prawdopodobnie są skutkiem długotrwałej kwarantanny. Jak informuje fakty.interia.pl, we Włoszech aż 98% pediatrów odnotowało niepokojące objawy występujące u najmłodszych. Coraz więcej dzieci ma problemy ze snem, nie jest w stanie panować nad emocjami i ma ataki złości, które w efekcie doprowadzają do krzyków i łez. 

Skalę problemu unaoczniła ankieta, którą przeprowadzili lekarze wśród 2 tysięcy członków stowarzyszenia, do którego należą.  Większość potwierdziła, że opisane wyżej zachowania w ciągu ostatnich 2 miesięcy wielokrotnie pojawiały się u ich dzieci. Wiceprezes towarzystwa lekarzy, którzy podjęli się przeprowadzenia ankiety, jako pierwsza zauważyła odmienne postępowanie u swoich pociech.

Dzieci dotkliwie odczuwają skutki kwarantanny 

Wiele tygodni w zamknięciu dla zdrowego, dorosłego człowieka na dłuższą metę mogą stać się niezwykle uciążliwe. Jednak jak się okazuje, to właśnie dzieci najgorzej sobie radzą w odizolowaniu od reszty świata. Flavia Ceschin, wiceprezes stowarzyszenia zrzeszającego włoskich lekarzy, jako pierwsza zdiagnozowała wspomniany problem u swoich dzieci. 

Skutkami kwarantanny, które zauważono u większości dzieci są nagłe ataki złości, płacz, nerwy, a także problemy ze snem, brak apetytu i permanentne zirytowanie. Opisane zachowania zaniepokoiły rodziców, zwłaszcza tych, którzy wcześniej nie mieli żadnych problemów ze swoimi pociechami. 

  1. Europejski kraj ogłosił koniec epidemii. Od piątku koniec kwarantanny dla podróżnych z UE
  2. Syn Dowbor nie wytrzymał. Padły mocne słowa pod adresem jego mamy
  3. Nie żyje polski muzyk, miał koronawirusa. Był naszą dumą narodową

Specjalistka ostrzega, aby nie lekceważyć problemu 

Flavia Ceschin ostrzega wszystkich rodziców, którzy zauważyli odmienne zachowanie u swoich dzieci, aby nie lekceważyli istniejącego problemu. Specjalistka, tych niepokojących zmian upatruje się w trwającej już 2 miesiące kwarantannie. Izolacja od rówieśników, stres związany z istniejącą sytuacją, a czasem także kłopoty wynikające ze zdalnymi lekcjami mogą być przyczyną narastającej frustracji.

Stowarzyszenie lekarzy zwraca uwagę, aby w tym trudnym czasie rodzice poświęcili więcej czasu najmłodszym. Dzieci potrzebują wsparcia swoich opiekunów zawsze, a w ostatnich tygodniach jeszcze bardziej. Skutki epidemii i przymusowej kwarantanny wbrew pozorom nie są dla nich obojętne, i wpływają na ich samopoczucie, a także komfort psychiczny.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci
fot. Pixabay/Pixabay

Dzieci dotkliwie odczuwają skutki długotrwałej kwarantanny. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. 16-latek nie miał maseczki i był na dworze. Został zatrzymany przez policję, sprawa trafiła do sądu
  2. Jest decyzja, otwierają granice, znoszą kwarantannę, podali datę. Zaskakująca wiadomość we włoskich mediach
  3. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego? Do mediów wypłynęły informacje o Małgorzacie
  4. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Resort prosi o pomoc wszystkich Polaków
  5. Pamiętasz, jak pachniało mydło Kajtek? Niesamowite, że czujesz zapach, patrząc tylko na zdjęcie
  6. Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładać

Źródło: fakty.interia.pl 

 

 

Poprzedni artykułBiedronka znowu kusi spektakularną ofertą. Mnóstwo produktów 50% taniej, jest haczyk
Następny artykułPamiętacie, z której kultowej komedii z Michałem Milowiczem pochodzi pokazana scena?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.