Dzieci z powodu panującej pandemii koronawirusa zostały objęte obowiązkowym przesunięciem szczepień ochronnych. Chodziło o niegromadzenie się dużej ilości osób w poradniach lekarskich. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że szczepienia ochronne mają jednak zostać przywrócone. Podano datę.

Dzieci mają ponownie zostać objęte szczepieniami ochronnymi. Zabiegi te są obowiązkowe. Ministerstwo Zdrowia podało datę, od której rodzice ponownie powinni wybrać się z maluchami do poradni.

Obowiązkowe szczepienia dla dzieci ruszają w najbliższych dniach

Obowiązkowe szczepienia szczególnie dotyczą niemowląt. Wznowione mają zostać szczepienia na oddziałach noworodkowych oraz te obowiązujące do 24 miesiąca życia. Szczepienia dzieci z chorobami przewlekłymi lub z indywidualnymi potrzebami są także uwzględnione.

Przede wszystkim należy wykonać szczepienia tak zwane po ekspozycyjne przeciw wściekliźnie, tężcowi, odrze, ospie wietrznej, wirusowemu zapaleniu wątroby (WZW) typu B. Te mają dotyczyć wszystkich grup wiekowych. Obowiązkowe szczepienia obowiązują od 18 kwietnia.

  1. Pracownik popularnej sieci sklepów zarażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje klientów
  2. Rząd dał zielone światło na otwarcie cmentarzy. Padła konkretna data, jest jeden warunek
  3. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem

Szczepienia rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo zdrowia rekomenduje w tym trudnym czasie szczepienie dzieci przeciwko pneumokokom, grypie. Dotyczy to także osób z grupy ryzyka, to znaczy po 60 roku życia, a także osób cierpiących na przewlekłe choroby układu oddechowego, układu krążenia, nowotwory, cukrzycę, niewydolność nerek, które to dolegliwości obniżają odporność. 

Kobiety w ciąży powinny zaszczepić się przeciwko krztuścowi. Podczas szczepień mają zostać zapewnione wszystkie zasady bezpieczeństwa, które podczas epidemii są wyjątkowo zaostrzone.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci
fot.unsplash.com

Podczas wizyty w poradni nie może przebywać więcej osób od liczby, którą wyznacza placówka. Wizyty mają być umawiane indywidualnie na konkretną godzinę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do kiedy obowiązuje nakaz noszenia maseczek? Minister Szumowski odpowiedział, smutne
  2. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  3. Ważna informacja dla maturzystów. Minister edukacji wyjawił szczegóły o odroczeniu matur
  4. Minister zdrowia o dacie zakończenia pandemii w Polsce. Nie ma dobrych wiadomosci
  5. Do sieci trafił pierwszy wywiad Michała Szpaka. Na nagraniu ma tylko 13 lat, nie poznacie go
  6. Mocne słowa krytyki wobec Agaty Dudy. Anja Rubik wbiła jej szpilę

źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: wicepremier przekazała informacje ws. powrotu dzieci i młodzieży do szkół. Zdradziła plany aż do czerwca
Następny artykułJak dbać o dłonie. Zasady prawidłowej pielęgnacji
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.