Dzieci, które rodzą się martwe, to jak podaje WHO, kolejny tragiczny skutek koronawirusa SARS-CoV-2. Raport ekspertów ze Światowej Organizacji Zdrowia nie pozostawia wątpliwości. Jak dowodzą, z powodu panującej pandemii, ilość przychodzenia na świat martwych dzieci, która obecnie wynosi dwa miliony, ma wzrosnąć.

WHO opublikowało raport dotyczący dzieci, które rodzą się martwe. Niestety, przestawione dane napawają ogromnym smutkiem. Jak przekazali eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia, do porodu martwego dziecka dochodzi średnio co 16 sekund. Ich zdaniem epidemia koronawirusa sprawi, że takich przypadków będzie jeszcze więcej.

WHO: Co roku na świecie rodzi się 2 mln martwych dzieci

Raport UNICEF, WHO, Banku Światowego oraz Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych Organizacji Narodów Zjednoczonych ukazał ogrom tragedii, z którą codziennie mierzy się świat. Jak informują jego autorzy, w ciągu ostatnich dwóch dekad 48 milionów dzieci urodziło się martwych, co roku ta liczba wynosi dwa miliony. Jak się okazuje, wpływ na gorszy rozwój sytuacji ma mieć pandemia koronawirusa.

Jak przekazuje Wyborcza.pl, w ciągu 12 miesięcy od rozpoczęcia pandemii liczba martwych urodzeń może wzrosnąć nawet do 200 tysięcy. Wszystko to z powodu osłabionego systemu zdrowia, utrudnionego dostępu do dobrej opieki oraz strachu przed zakażeniem koronawirusem. Problemem okazuje się również mniejsza ilość dostępnych środków transportu – najwięcej martwych dzieci rodzi się głowie w krajach Trzeciego Świata, a jednym  skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest wysyłanie tam pomocy.

 1. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów”, ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano
 2. Fani „M jak Miłość” zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości
 3. Natychmiast zamykają przedszkola. Decyzja zapadła, w jednym z polskich miast nie było innej możliwości

Jakie są skutki koronawirusa?

Skutki koronawirusa są o wiele większe, niż mogłoby nam się wydawać. Międzynarodowy kongres Europejskiego Towarzystwa Chorób Układu Oddechowego podczas konferencji przedstawił wstępne wyniki badań nad długofalowymi skutkami COVID-19, które opublikował portal medonet.pl.

Skutki koronawirusa to:

 • zaburzenia czynności płuc nawet kilka tygodni po wypisaniu pacjentów ze szpitala,
 •  patologiczne zmiany w obrębie płuc,
 • duszność oraz kaszel nawet kilka tygodni po wypisaniu pacjentów ze szpitala,
 • dysfunkcja rozkurczowa lewej komory serca,
 • objawy zespołu stresu pourazowego.

Jak stwierdził Thierry Troosters, prezes Europejskiego Towarzystwa Chorób Układu Oddechowego, pojawiają się niepotwierdzone dowody na to, że wielu pacjentów cierpi na wyniszczające długoterminowe skutki koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

dzieci
Fot. engin akyurt, Unsplash

WHO opublikowało porażający raport. W wyniku epidemii koronawirusa ilość dzieci, które przychodzą na świat martwe, może ulec znacznemu zwiększeniu.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Suczka miała zostać uśpiona. Nagrano przestraszoną psinę, nagle dzieje się niemożliwe
 2. WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów
 3. Maja ujawniła, co usłyszała od pielęgniarki tuż po porodzie. Nigdy nie przeżyła podobnego upokorzenia, aż chce się płakać
 4. ”Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada”. Ekspert nie ma złudzeń, nalega na podjęcie radykalnych kroków w przypadku większej ilości zarażeń
 5. ”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę
 6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

źródło: wyborcza.pl, medonet.pl

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.