Dzieci, które nie przeszły szczepień, będą miały poważny problem. Decyzja sądu, która zapadła w ostatnim czasie nie pozostawia żadnych wątpliwości. Co więcej, rozwiązanie takie argumentowane jest ogólnym interesem społeczeństwa oraz pojedynczych jednostek. Nie wszyscy rodzice będą zadowoleni.

Warszawski sąd orzekł ostateczną decyzję dotyczącą szczepień oraz uznawania dodatkowych punktów. Przypomnijmy, że na początku lutego ubiegłego roku na terenie stolicy wprowadzone były punkty przyznawane za szczepienie w trakcie rekrutacji do darmowych żłobków. Właśnie w tej sprawie zapadła ostateczna decyzja. Czy oskarżenia skierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego były słuszne? Udało nam się dowiedzieć.

Dzieci bez szczepień, mają poważny problem

Punkty za szczepienia przyznawane w trakcie rekrutacji do darmowych żłobków dawały podobną wartość jak praca obojga rodziców lub odprowadzanie podatków na terenie Warszawy. Niezadowoleni rodzice nie zamierzali kryć swojego oburzenia, w związku z czym do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skierowali odpowiednie pismo. Właśnie zapadła decyzja w tej sprawie.

Okazuje się, że kryteria takie są jak najbardziej zgodne z prawem. Co więcej, Sąd przyznał pełne prawo decyzji władz miasta. Jasno podkreślone zostało, że zarządcy stolicy mogą ustalić kryteria dotyczące szczepień ochronnych.

Nie wszyscy rodzice będą zadowoleni 

Niemalże natychmiast w sprawie decyzji sądu głos zabrał wiceprezydenta Warszawy, Paweł Rabiej.

-Bardzo cieszę się z tego rozstrzygnięcia. Skoro mamy słabe państwo, które nie potrafi wyegzekwować obowiązku szczepień ochronnych, dobrze, że samorząd może reagować – czytamy w serwisie warszawa.wyborcza.pl wypowiedź wiceprezydenta. 

Dodatkowo radni zaostrzyli prawo i zablokowali nieszczepionym dzieciom dostęp do darmowych żłobków. Decyzja taka argumentowana jest ochroną pozostałych dzieci. Zgodnie uważają, że niebezpieczna moda, polegająca na bagatelizowaniu szczepień może mieć tragiczne skutki dla pozostałych maluchów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dzieci
pixabay.com @LRCL

Dzieci, które nie przeszły szczepień, będą mieć problem. 

Dzieci
pixabay.com @yuyan9686

Dostęp do darmowych żłobków będzie ograniczony. 

Dzieci
pixabay.com @RitaE

Nie wszyscy rodzice będą zadowoleni. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. Nie żyje gwiazdor TVP. Był ulubieńcem widzów ”walczył za Polskę na wielu frontach”
  3. Studentka poprosiła ginekologa o jedną rzecz. Odpowiedział: „na kolanach do Częstochowy, grzesznico”
  4. Była partnerka Radosława Majdana jest w ciąży. Znana aktorka zostanie mamą już niebawem
  5. Uczniowie w połowie układu przerwali poloneza, chwilę później zrobili niesamowitą rzecz. Nagranie stało się hitem internetu
Poprzedni artykułDziś 8. rocznica śmierci Ireny Jarockiej. ”Ona chyba wszystkich kochała”
Następny artykułKot urodził się z wodogłowiem, przez rok nikt go nie chciał. W końcu zrobił coś niewiarogodnego, wszystko się zmieniło
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.