Dzieci to największa radość dla rodziców. Każdy uważa swojego potomka za wyjątkowego. Wiele rodzin jest zdania, że maluch sam przynosi sobie imię. Dlatego kiedyś, po narodzinach malucha, zerkano w kalendarz, by sprawdzić jakie imię sobie wybrał, kierując się wypadającymi teraz imieninami. Okazuje się, że są na świecie rodzice, którzy nazwali swoje pociechy od… panującego koronawirusa.

Dzieci, które właśnie przyszły na świat, dostają dość oryginalne imiona. Być może dla upamiętnienia tych trudnych dla całego świata chwil, lub z jakichś innych trudnych do domyślenia się powodów, rodzice nazywają pociechy po panującej epidemii. To nie żart.

Dzieci nazwane od koronawirusa

Panująca na świecie epidemia zapisze się na kartach historii. Jeszcze nie znamy jej konsekwencji, ale możemy być pewni, że świat ulegnie przewartościowaniu. Być może to był powód nazwania dzieci od choroby, do której prowadzi wirus SARS-CoV-2, czyli COVID-19.

Sytuacja nadania nietypowych imion miała miejsce na Filipinach, gdzie kilkoro dzieci otrzymało imiona od słowa COVID. I tak mamy trzech nowych filipińskich obywateli: Covid Bryant, Covid Rose i Coviduvidapdap Santos. Na dowód, że imiona są prawdziwe, a nie są żartem, w sieci pojawiły się zdjęcia dokumentów udowadniających wiarygodność zaistnienia tej sytuacji.

  1. Fatalne doniesienia mediów, koronawirus wrócił do Wuhan. Wszyscy myśleli, że to koniec, ale jest nowy chory
  2. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  3. Wszyscy Polacy dostaną dziś identycznego SMS-a. Znamy jego treść

Mama potwierdza imię swojego syna

Kobieta, która wrzuciła do sieci zdjęcie, zadzwoniła do mamy Covida Rosa, by potwierdzić autentyczność tego imienia. Faktycznie, jego mama przyznała, że to prawda. Cóż, trudno zrozumieć powody nazwania dzieci od choroby, która powoduje tyle nieszczęść i sparaliżowała cały świat. Być może Filipińczycy chcieli zaznaczyć, że ich dzieci przyszły na świat w tak zwanym dziejowym momencie.

Takie przypadki nadawania imion względem wydarzeń historycznych zawsze były chętnie praktykowane przez rodziców. Wielu chłopców urodzonych w czasach powstania solidarności dostało imię Lech, na cześć Lecha Wałęsy i wiary w zmianę ustroju. W czasach, gdy swoją premierę miał film Potop, zdecydowanie wzrosła ilość nowo narodzonych Aleksander, których imiona były nadawane na cześć Oleńki, bohaterki filmu i książki. Dziewczynki urodzone 11 listopada do najczęściej Pole. Wszystkie te przypadki mają jednak pozytywne konotacje z wydarzeniami dziejowymi, których brak imionom nadawanym ze skojarzeniem do koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci
tweeter.com/ @Yamete_nija

Do sieci trafił akt urodzenia jednego z chłopców, który ma imię Covid.

ciąża
fot. Christian Bowen, Unsplash.com

Nowo narodzone dzieci otrzymały oryginalne imiona od choroby, która ogarnęła cały świat.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzjer i kosmetyczka mogą świadczyć usługi w czasie epidemii? Absurdalne zalecenia sanepidu
  2. Młody chłopak zachorował na koronawirusa. Opisał symptomy, wcale nie są dużo łagodniejsze u młodych
  3. Jeśli dostałeś podobną wiadomość SMS, nie odpowiadaj. Oszuści wykorzystują epidemię, by okradać ludzi

źródło: se.pl

Poprzedni artykułOgromny pies zbliża się do 2-letniej dziewczynki. Ciężko uwierzyć, co dzieje się potem
Następny artykułPolska gwiazda jest w ciąży, pokazała zdjęcie. Znamy płeć dziecka i termin porodu
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.