Dzieci z Tylmanowej otrzymają prawie milion złotych na niezbędne leczenie. Na ten moment zarówno nieświadome niczego maluchu, jak i ich najbliżsi zmagają się z ogromnym hejtem, który spadł na ich rodzinę. Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku Małopolskiego podjęto decyzję o udzieleniu wsparcia. Internauci nie pozostawili na nich suchej nitki.

Sześcioraczki z Tylmanowej przyszły na świat 20 maja 2019 roku w 29. tygodniu. Jest to pierwszy przypadek tak licznej ciąży w Polsce. Rodzice spodziewali się powitać na świecie 5 maluchów, jednak w trakcie cesarskiego cięcia okazało się, że matka pod sercem nosiła dodatkowo jeszcze jednego maluszka. Pomoc materialna, którą otrzymają, ma pozwolić im na rozpoczęcie niezbędnej rehabilitacji.

Dzieci urodziły się jako wcześniaki 

Na ten moment rodzice sześcioraczków otrzymały od władz województwa kwotę 485 tys. zł, którą przeznaczyć mieli na zakup wyprawki dla dzieci oraz zatrudnienie opiekunek. Oprócz premier Morawiecki podarował rodzinie samochód marki Volkswagen Transporter oraz wózki dla dzieci.

-Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby– powiedział Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Okazuje się, że rodzice sześcioraczków od lokalnych władz dostaną aż 919 000 złotych z budżetu województwa.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Wnuk Lecha Wałęsy. Do sieci trafiło zdjęcie małego Karola Wałęsy
  2. Witold Pyrkosz poznał swoją żonę gdy miała zaledwie 17 lat. Jej losy po jego śmierci są smutne
  3. Dostała udaru po wizycie u fryzjera. Przyczyna okazała się porażająca

Internauci byli bezlitośni 

Marta Malec-Lech z zarządu województwa zapewnia, że suma taka pomoże odciążyć rodziców, a maluchom zapewnić dogodny byt. 

– Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobowa opiekę- mówiła. 

Decyzja ta nie końca przypadła do gustu internautom, którzy nie zamierali kryć swojego oburzenia i niesmaku. Jednogłośnie uznali, że kwota, którą otrzymają dzieci z Tylmanowej jest za wysoka. Co więcej, są to pieniądze pobrane tylko i wyłącznie z ich podatków. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dzieci
instagram.com @szescioraczki_pl_sextuplets

Dzieci z Tylmanowej przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży. 

Dzieci
instagram.com @szescioraczki_pl_sextuplets

Na rehabilitację otrzymają prawie milion złotych. 

Dzieci
unsplash.com @christinhumephoto

Internauci byli bezlitośni. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Produkty o działaniu pobudzającym. Stanowią ciekawą alternatywę dla kawy
  2. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata
  3. Nie żyje kultowa aktorka. Zagrała w ponad 100 filmach, zaczynała jako dziecko
  4. Ogłoszenie o sprzedaży auta wywołało poruszenie. Wszystko przez jedno zdanie
  5. Zrobiła selfie, którego ludzie jej nie wybaczą. Pewien ”szczegół” zwala z nóg
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: popularne.pl

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.