Dzieci dokonały niezwykłego znaleziska w domu swojej babci. Razem z rodzicami pod koniec marca wybrały się do domu Vendome we Francji, by spędzić kwarantannę razem ze swoimi krewnymi. Młodzi znalazcy wymyślili, że chcą zbudować na podwórku fort. Zaczęli przeszukiwać dom i ogród, żeby znaleźć jakieś przedmioty, które im do tego posłużą. W ten sposób dzieci wpadły na sztabki złota zawinięte w stare prześcieradło. Sztabki oddano do wyceny, są warte 100 tysięcy euro, a ich wartość ciągle rośnie.

Gdy dzieci przyniosły znalezisko ojcu, w pierwszej chwili mężczyzna myślał, że to stare, zardzewiałe noże. Gdy zorientował się, że to sztabki złota przeżył niemały szok. Jednak, żeby upewnić się, czy są prawdziwe, oddał je na wycenę do domu aukcyjnego. Okazało się, że są w pełni wartościowym kruszcem.

Dzieci znalazły w domu złoto

Dom aukcyjny, do którego zwrócono się z prośbą o wycenę, odpowiedział, że jest to pełnowartościowy kruszec. W dniu znalezienia był wart 100 tysięcy euro, czyli około 450 tysięcy złotych. Aukcję zaplanowano na 16 czerwca, zostaną prawdopodobnie sprzedane za 80 tysięcy euro, czyli około 360 tysięcy złotych.

Jak się okazało, złoto należało do babci, która nabyła je w roku 1967. Później o zakupie słuch zaginął, rodzina sama nie wiedziała, czy to prawda, czy jedynie rodzinne plotki. 

  1. Były mąż płaci alimenty i doprowadza ją do łez. Wszystko przez tytuły przelewów
  2. Wysypała szczyptę kawy na folię aluminiową i podpaliła. Efekt był niesamowity, teraz robi tak codziennie
  3. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka Polaków w najbliższych miesiącach. Niestety, nie ma dla nas dobrych wiadomości

Rodzina znacznie się wzbogaci

Dom aukcyjny Rouillac dokładnie przebadał kruszec i sprawdził, czy jest on na pewno własnością rodziny. Gdy wszystkie informacje zostały potwierdzone, rodzinę czeka już tylko licytacja. Dzięki 10-latkom rodzina znacznie się wzbogaci.

Jak widać, dla niektórych kwarantanna jest prawdziwym szczęściem.  Jak się okazuje, we wszystkim można dostrzec coś dobrego. A nasze babcie miały niezwykły dar do zabezpieczania wszystkich pokoleń, podobna sytuacja miała miejsce w domu, który odziedziczył pewien mężczyzna po babci. Jak się okazało, schowała w nim coś bardzo cennego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Niezwykłe znalezisko niedługo znajdzie się na licytacji. 

dzieci
fot.pexels.com/pixabay

Sztabki złota były kiedyś najbezpieczniejszą inwestycją. To waluta, która ma swoją wartość zawsze, bez względu na czasy.

dzieci
fot.pexels.com/Andrea Piacquadio

Nasze babcie były bardzo zapobiegawcze. Wiele rodzin jest w posiadaniu skarbów, które ukryły, by zabezpieczyć kolejne pokolenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zostało już tylko kilka godzin. Za chwilę Szumowski ogłosi na co czekali wszyscy. Co dalej z maseczkami?
  2. Ryanair podjął ostateczną decyzję. Padła data, wszystko już jest jasne
  3. Od teraz obowiązują nowe zasady. ZUS przypomina o nich Polakom, dotyczą wielu z nas
  4. Dramat rodziców na Śląsku. Nie mogą pomóc własnym dzieciom, szpitale rozkładają ręce
  5. Masz wysokie ciśnienie? Szybko wybij szklankę soku, nie uwierzysz z czego
  6. Jarosław Jakimowicz będzie miał poważne kłopoty. Ujawniono jego prywatną korespondencję, padły bardzo wulgarne słowa

źródło: next.gazeta.pl

Poprzedni artykułDominika Tajner przeżyła traumę przed ślubem z Wiśniewskim. Po latach wyjawiła całą prawdę
Następny artykułJutro nagła zmiana pogody. Niestety, 2 województwa nie unikną poważnej sytuacji
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.