Dzieci utknęły na środku zalewu w województwie śląskim. Niestety, konieczna była interwencja specjalistycznych służb. Dramatyczna akcja ratownicza była spowodowana nagłym załamaniem pogody. Znamy przebieg tej porażającej sytuacji.

Dzieci były w prawdziwym niebezpieczeństwie. Na zalewie Poraj w województwie śląskim doszło do dramatycznych wydarzeń. Przez nagłe załamanie pogody użytkownicy rowerków wodnych nie byli w stanie samodzielnie dobić do brzegu.

Dramatyczna akcja ratunkowa na Śląsku, dzieci utknęły na środku jeziora

Według informacji zamieszczonych na portalu wiadomosci.radiozet.pl, przed godziną 19:00 do miejscowości Jastrząb zostały pilnie wezwane służby ratownicze. Siedmioro dzieci utknęło na rowerkach wodnych przez silny wiatr, który zniósł je na otwartą wodę.

Policjanci i strażacy musieli pomóc w ściągnięciu rowerków wodnych do brzegu. Właściciel wypożyczalni pomógł w uratowaniu trzech innych pojazdów na brzeg. Jak informuje portal wiadomosci.radiozet.pl, w akcji ratunkowej uczestniczyły zarówno jednostki zawodowe jak i ochotnicze.

 1. Tragedia rozgrywała się po cichu. Żona Michała Żebrowskiego w końcu przerwała milczenie, jej wyznanie zasmuca
 2. Ile zarabia Zenek Martyniuk w 30 sekund? Więcej niż większość z nas przez całe życie
 3. Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół

Dzieci utknęły na środku zalewu

Na szczęście, wszystkim uczestnikom nieprzyjemnej sytuacji udało się bezpiecznie dotrzeć na brzeg. Nagłe załamanie pogody nie było niespodziewane. IMGW wydało ostrzeżenie dla tej części województwa śląskiego i ostrzegało przed możliwymi burzami i gradem. 

Niedawno na tym samym akwenie wodnym służby brały udział w poszukiwaniu mężczyzny, który zniknął pod powierzchnią wody. Niestety pomoc przyszła za późno – mimo długiej reanimacji plażowicza nie udało się uratować.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 ZOBACZ TEŻ:

 1. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
 2. Tragedia na południu Polski. Dwie osoby nie żyją, nic nie dało się zrobić
 3. W sieci pojawiła się wstrząsająca wiadomość do Małgorzaty Rozenek. Chodzi o jej męża
 4. TVN podjął decyzję. Pierwszy przypadek na świecie
 5. 60-letnia Majka Jeżowska przekazała radosną nowinę. Popłakała się ze szczęścia
 6. Prezes ZUS się wygadała. Polacy nie dostaną już gotówki z 500 plus?
 7. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych
 8. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
 9. Kim tak naprawdę była Ewa Milde i na co zmarła? Poruszająca historia niezwykłej polskiej aktorki znanej z „Czterdziestolatka”

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, twitter.com

 

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
Następny artykułŻona i kochanka natknęły się na siebie porodówce. Położna nagrała reakcję zdradzonej kobiety
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.