Dzieci po raz kolejny będą zmuszone do dostosowania się do wprowadzanych zmian systemowych.  Jeszcze niedawno wydawało się, że wszystko pójdzie zgodnie z pierwotnymi założeniami. Dziś już wiemy, że stanie się całkiem inaczej. Dzieci nie pójdą do szkoły od 1 września, władze Zakopanego 27 września potwierdziły nowe ustalenia z sanepidem. 

Decyzje władz po raz kolejny wpłynęły na przyszłość dzieci. Zmiany, jakie zostały wprowadzone mają służyć przede wszystkim bezpieczeństwu pociech. Rozwój sytuacji jest wciąż kontrolowany i monitorowany przez władze, dlatego możemy spodziewać się informacji na bieżąco.

Zmiany władz wpłyną na przyszłość dzieci

Jak informuje portal zakopane.pl, stacjonarna nauka w szkołach w Zakopanem rozpocznie się dopiero 28 września. Zdecydowano, że najbezpieczniejszym wyjściem będzie rozpoczęcie nauki poprzez system zdalnego nauczania. Spowodowane jest to drastycznym wzrostem zakażeń w powiecie tatrzańskim, który obecnie znajduje się w tak zwanej żółtej strefie.

Opublikowany komunikat na oficjalnej stronie miasta Zakopane rozpoczyna się słowami:

– Za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Z niepokojem obserwujemy rozwój sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, rozważając wszystkie możliwe scenariusze organizacji pracy naszych jednostek oświatowych.

W Zakopanem wciąż trwa sezon turystyczny, a wielu ludzi rozpoczyna swoje urlopy tuż po zakończeniu szczytu sezonu. Wobec tego wdrożono odpowiednie środki bezpieczeństwa i zadecydowano o późniejszym posłaniu dzieci do szkół.

  1. Uwaga: Już za chwilę mogą zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, wiemy kiedy
  2. TVP właśnie przekazało porażającą wiadomość. Koronawirus w Kancelarii Prezydenta
Podjętą decyzję skonsultowano

Dalszy ciąg komunikatu brzmi:

– Decyzja ta była szeroko konsultowana ze środowiskiem zakopiańskich dyrektorów, nauczycieli, lekarzy i rodziców. Powrót do szkoły 1 września może skutkować gwałtownym wzrostem zachorowań, a tym samym paraliżem całego systemu edukacji w naszym mieście.

Po powrocie do szkół dyrekcja zastosuje specjalne środki bezpieczeństwa o maksymalnym rygorze. W komunikacie wygłoszono, jak będzie wyglądać nauka po 28 września:

– Każda placówka dysponować będzie środkami ochrony osobistej: maseczkami, płynami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami i przyłbicami oraz środkami do dezynfekcji powierzchni. W każdej szkole i przedszkolu wydzielone zostanie pomieszczenie, tzw. izolatka, która będzie wykorzystana w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.

Decyzja została skonsultowana 27 sierpnia z Sanepidem:

– Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem decyzja ta była konsultowana z organem prowadzącym i z sanepidem […] Teraz jest krótki okres, więc taka decyzja może być wydana w formie ustnej, w formie pisemnej. Może być też e-mail i taką decyzję otrzymaliśmy od sanepidu – powiedziała. – Od naszego zakopiańskiego sanepidu, bo to jest odpowiednia jednostka dla nas  – przekazała Aneta Zwijacz-Kozica, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta Zakopane, dla TVN24

Sytuacja w Zakopanem jest bardzo ciężka. Łącznie w powiecie tatrzańskim odnotowano 246 potwierdzonych zarażeń koronawirusem. W takim przypadku dzieci nie mogą być narażone na niebezpieczeństwo.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe rewelacje o matce Kaczyńskich po latach ujawnione przez „SE”. Nigdy wcześniej nieznana historia
  2. Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyło
  3. Dramatyczny wpis brata Magdy Gessler. Jego słowa są wstrząsające. Co się stało?
  4. Ministerstwo infrastruktury poinformowało o obostrzeniach w podróżowaniu. Polaków czekają kolejne zakazy
  5. Gwiazda „Kryminalnych” powraca w wielkim stylu. Jej odważne zdjęcie rozgrzało fanów, co za ciało
  6. Szał i niedowierzanie, Lidl z przytupem zaczął weekend. Klienci czekali tygodniami na dzisiejszy dzień

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułKolejne żółte strefy w Polsce. IMGW ostrzega Polaków, wyznaczono godziny, których musimy przestrzegać
Następny artykułWielka radość w domu Marty Kaczyńskiej. Zostało kilka miesięcy, o wszystkim poinformowała jej córka
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl