Dziecięce aktorki miały okazję zagrać u boku największych gwiazd kina! Gdy ich koleżanki spotykały się z przyjaciółmi i bawiły się lalkami, one pracowały zupełnie jak dorośli. Co teraz dzieje się z młodymi gwiazdami? Czy nadal są związane z aktorstwem? Te nazwiska znają WSZYSCY w Polsce!

Dla niektórych dzieciństwo to czas beztroski, realizacji swoich pasji i spotkań ze znajomymi. Dla innych zaś to ciężka, codzienna praca na planie filmowym. Które z aktorek wychowujących się na planie, zdecydowało się na kontynuację kariery? Sprawdźmy, co u nich słychać! Jakie początki miały dziecięce aktorki?

Dziecięce aktorki polskie

Karolina Sawka

Rola Nelly Rawlison w filmie W pustyni i w puszczy przyniosła młodziutkiej aktorce niezwykłą popularność. Brawurowa gra dziewczynki została nagrodzona na wielu festiwalach. Produkcja ta była jedynym filmem, w którym zagrała.

Od 2017 roku występowała w spektaklu Jabłko w reżyserii Artura Barcisia na łamach katowickiego Teatru Żelaznego. Urodzona w 1991 roku kobieta interesuje się również tańcem, fotografią, muzyką i narciarstwem.

Julia Wróblewska

Julia Wróblewska zadebiutowała na srebrnym ekranie w wieku 8 lat. Młodziutka aktorka wcieliła się w postać uroczej dziewczynki, Michaliny. Współpraca na planie odbywała się w towarzystwie największych gwiazd polskiego kina! Wróblewska wystąpiła u boku Macieja Zakościelnego, Agnieszki Grochowskiej oraz Agnieszki Dygant. 21-letnia celebrytka obecnie realizuje się w innych produkcjach kinowych, telewizyjnych oraz jest bardzo aktywna w sieci.

Dziecięce aktorki po latach

Misheel Jargalsaikhan

Aktorka mongolskiego pochodzenia przez przeszło 8 lat wcielała się w rolę Zosi Kwiatkowskiej w kultowym serialu Rodzina Zastępcza. Ze względu na podjęte w 2007 roku studia we Wrocławiu, Misheel postanowiła pożegnać się z pracą na planie.

W 2015 roku zdecydowała się na występ w programie rozrywkowym Celebrity Splash!, w którym zajęła drugie miejsce. Rok później zachwyciła wszystkich fanów na parkiecie programu Dancing with The Stars. Taniec z Gwiazdami. Misheel biegle włada trzema językami: polskim, angielskim i mongolskim. Czy jeszcze kiedyś powróci do aktorstwa? Czas pokaże.

Dziecięce aktorki USA

Mara Wilson

Mara Wilson rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem w bardzo młodym wieku. Pani Doubtfire, Cud w Nowym Jorku oraz Matylda, to produkcje, w których mogliśmy oglądać uroczą i rezolutną dziewczynkę. W trakcie udzielania jednego z wywiadów przyznała jednak, iż aktorstwo traktuje wyłącznie jako pasję, natomiast w przyszłości widzi się w zawodzie… pisarki! Obecnie Mara ma 31 lat i mieszka w Nowym Jorku. O jej życiu prywatnym nie wiadomo zbyt wiele.

Dakota Fanning

Debiut urodzonej w 1994 roku dziewczynki opierał się na gościnnych rolach w takich serialach jak: Ostry dyżur, czy Ally McBeal. Prawdziwą sławą przyniosła jej jednak rola u boku Seana Penna. Niezwykle odważna i trudna rola zgromadziła szereg pozytywnych recenzji.

Po latach Fanning można uznać za jedną z tych dziecięcych aktorek, których kariera nabrała ogromnego tempa i nie zwalnia do dziś. Jeszcze w tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć ją na wielkim ekranie w filmie Quentina Tarantino o tytule Once Upon a Time in Hollywood.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziecięce aktorki
instagram.com @sawkowska

Karolina Sawka zadebiutowała na ekranach w 2001 roku w filmie W pustyni i w puszczy.

Dziecięce aktorki
youtube.com

Rola Michaliny w produkcji Tylko mnie kochaj przyniosła Julii Wróblewskiej ogromną popularność. Obecnie aktorka pojawia się nie tylko w serialach, ale i filmach, w tym Listy do M.

Dziecięce aktorki
youtube.com

Misheel Jargalsaikhan przez 8 lat wcielała się w postać Zosi w serialu Rodzina zastępcza. Młoda gwiazda nie zdecydowała się jednak na pracę w zawodzie.

Dziecięce aktorki
youtube.com

Mara Wilson wzbudzała zachwyt największych aktorów Hollywood. Sam Danny DeVito zaproponował jej występ w filmie Matylda.

Dziecięce aktorki
youtube.com

Rola Dakoty Fanning w filmie Jestem Sam była dla wielu ogromnym zaskoczeniem. Dojrzała gra aktorska została zauważona przez krytyków na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bożena Kurowska była aktorką o wielkim talencie. Zmarła na scenie podczas spektaklu
  2. Julia Wróblewska ma chłopaka? Śliczna aktorka pokazała zaskakujące wideo
  3. Siostra Julii Wieniawy również jest aktorką. Niedługo będzie o niej głośno

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.