Dziecięce gwiazdy swoją karierę zaczynały już od najmłodszych lat. Gdy ich rówieśnicy spotykali się z przyjaciółmi, grali w piłkę i czytali książki, oni poświęcali się pracy na planie lub wyruszali w dalekie trasy koncertowe. Cofnijmy się o kilka dekad w tył, przyglądając się młodocianym artystom świata kina i muzyki. Czy sława odmieniła ich życie?

Zarówno przemysł filmowy, jak i muzyczny to ogromne wyzwanie dla wszystkich artystów. Wielu z nich po latach przyznaje, że kariera w tak młodym wieku okazała się bardzo zgubna. Inni natomiast podkreślają, jak bardzo wdzięczni są losowi za daną szansę. Niektórzy zaś zupełnie wycofali się ze wspomnianej branży, oddając się zupełnie innemu fachom.

Dziecięce gwiazdy kina

Daniel Radcliffe na planie spędził sporą część życia. Przez 10 lat wcielał się w rolę młodego czarodzieja w filmie Harry Potter. Jak przyznaje dorosły już mężczyzna, światowa kariera, którą rozpoczął zaledwie w wieku 8 lat sprawiła, że zaczął nadużywać alkoholu i narkotyków. Niestety, podobnych przypadków jest znacznie więcej…

Dziecięce gwiazdy lat 70

Henryk Gołębiewski, główny bohater takich produkcji, jak Stawiam na Tolka Banana czy Wakacji z duchami ma obecnie 60 lat. Na ekrany telewizorów wrócił po przeszło dwudziestu latach od rozpoczęcia kariery. Do dziś pojawia się w epizodycznych rolach.

Król Popu, Michael Jackson, był związany z muzyką już jako kilkuletni chłopiec. Czas, który wspólnie z braćmi spędził na scenie, koncertując pod nazwą The Jackson, rzutował na jego dorosłe życie. Mężczyzna przez lata borykał się z depresją i uzależnieniem od leków.

Dziecięce gwiazdy lat 80

Wojciech i Anna Sieniawscy to rodzeństwo, które w 1980 roku wcielało się w rolę Tosi i Tomka w filmie Dziewczyna i chłopak. Młodzi aktorzy nie zdecydowali się na kontynuację filmowej kariery. Zarówno Anna, jak i jej brat spełniają się w roli prawników. Oboje mają dość liczną rodzinę.

Dziecięce gwiazdy lat 90

Świat według Bundych to już kultowy serial. Widzowie na całym świecie pokochali zwariowaną rodzinę i ich perypetie. Odtwórcą jednego z członków rodziny, Buda Bundy’ego, był nikt inny jak David Faustino! Wprawdzie aktor nie zrobił tak zawrotnej kariery, jak jego serialowa siostra, Christina Applegate, jednak z końcem 2008 roku mógł pochwalić się rolami w 50 produkcjach!

Dziecięce gwiazdy muzyki

Pod koniec lat 80-tych radosną piosenkę Puszek okruszek nucili wszyscy. Wykon Natalii Kukulskiej otworzył jej drzwi do sławy. Artystka od lat nagrywa albumy, które zdobywają liczne wyróżnienia. Wokalistka od lat pozostaje w szczęśliwym związku z Michałem Dąbrówką. Małżeństwo doczekało się trójki dzieci.

Krzysztof Antkowiak zadebiutował w branży muzycznej już jako pięcioletnie dziecko. Z biegiem czasu jego kariera nabierała coraz większego tempa. Chłopiec mógł pochwalić się występem w programie telewizyjnym Jacka Cygana pt. Dyskoteka Pana Jacka. Przez kilka lat koncertował w kraju i poza jego granicami. W połowie lat 90-tych powrócił w wielkim stylu, występując w duecie z Edytą Górniak. Tworzyli parę również w życiu prywatnym. W 2000 roku wokalista ponownie zawiesił swoją karierę. Na obecną chwilę Antkowiak nadal realizuje się w przemyśle muzycznym oraz aktorstwie.

Zobacz zdjęcia:

Dziecięce gwiazdy
youtube.com

Natalia Kukulska zadebiutowała jako kilkuletnia dziewczynka, wykonując piosenkę „Puszek okruszek”.

Dziecięce gwiazdy
youtube.com

Daniel Radcliffe, odtwórca filmowego „Harrego Pottera” przyznał po latach, że jego filmowa kariera była dla niego wielkim darem od losu, ale również przekleństwem.

Dziecięce gwiazdy
polsat.pl

Henryk Gołębiewski był prawdziwą gwiazdą lat 70-tych. Rola „Cegiełki” przyniosła mu olbrzymią popularność. Obecnie możemy obserwować aktora w pojedynczych produkcjach.

Dziecięce gwiazdy
youtube.com

Wojciech i Anna Sieniawscy zasłunęli w roli bliźniaków w filmie „Dziewczyna i chłopak”.

Dziecięce gwiazdy
youtube.com

Młodzi aktorzy nie zdecydowali się jednak na kontynuację kariery w przemyśle filmowym. Dorosłe już rodzeństwo spełnia się w roli prawników.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak rozpoznać psychopatę? Koleżanka, partner, rodzeństwo, rodzic – to może być każdy
  2. Jak mieć dobre stosunki z teściową? 5 niezawodnych zasad
  3. Przytulanie jest niezbędne do życia. Ile potrzebujemy uścisków dziennie, by przeżyć?

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.