Dziecko ze Stanów Zjednoczonych to najmłodsza udokumentowana ofiara koronawirusa na świecie. Wstrząsające informacje o śmierci 6-tygodniowego niemowlęcia podał gubernator Connecticut. 

Stany Zjednoczone stały się epicentrum pandemii koronawirusa. Dane z kraju zmieniają się co kilkanaście minut, a dziennie odnotowuje się tam nawet 700 zgonów, co oznacza, jak zauważył amerykański dziennik, że chory na COVID-19 umiera co 2 minuty. Niestety z USA napłynęły kolejne smutne wieści. Zmarło dziecko zakażone koronawirusem. 

Najmłodsza ofiara koronawirusa

Dziecko z okolic Hartford trafiło do szpitala w zeszłym tygodniu, niestety test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik. O śmierci 6-tygodniowego niemowlęcia, w środę 1 kwietnia, poinformował na swoim Twitterze gubernator Conenecticut, Ned Lamont. 

– Z ogromnym smutkiem muszę przekazać informację o śmierci pierwszej tak młodej osoby. W stanie Connecticut zmarło 6-tygodniowe niemowlę z okolic Hartford – czytamy na Twitterze mężczyzny. 

6-tygodniowe dziecko to najmłodsza ofiara koronawirusa w USA i najprawdopodobniej na całym świecie. W swoich kolejnych Tweetach gubernator podkreślił, że wirus nie zna litości, dlatego tak ważne jest byśmy wszyscy pozostali w domach. Przyczyną śmierci dziewczynki były komplikacje po zakażeniu. 

Niestety, dzieci chorych na koronawirusa i jego małych ofiar jest coraz więcej. Zaledwie cztery dni wcześniej odnotowano inny przypadek. 

 1. Szkoła TVP” ruszyła. Nauczycielki nie potrafiły odpowiedzieć na proste pytania, internet bezlitosny
 2. Watykański wikariusz zaraził papieża Franciszka? Jest chory, władze Stolicy Apostolskiej pełne obaw
 3. Żeby wejść do sklepu trzeba mieć własne rękawiczki? Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia

Dziecko zakażone koronawirusem

Zaledwie cztery dni przed tragedią w Connecticut, gubernator stanu Illinois J.B. Pritzker poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło niemowlę

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych odnotowano 215 300 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 5110 osób zmarło, wyleczono 8878 pacjentów. Amerykańskie władze zapowiadają, że prognozy dotyczące koronawirusa w USA zakładają od 100 do 240 tysięcy ofiar śmiertelnych

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  2. Trzy europejskie wyspy wciąż wolne od koronawirusa. Nie ma ani jednego przypadku
  3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  4. Wiele kobiet popełnia 1 błąd i stąd wstydliwe problemy. Wystarczą 2 rzeczy, by zachować zdrową higienę intymną
  5. Chihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
  6. Trwają prace nad programem 1000 plus. Do kogo wkrótce mogą trafić pieniądze?

źródło: wprost.pl

Poprzedni artykułMartyna Wojciechowska wzięła ślub? Pokazała zdjęcie, zdradził ją jeden szczegół
Następny artykuł„Medyczna strefa wojny” Pokazano, co naprawdę dzieje się na szpitalnych korytarzach
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.