Dziecko było marzeniem jednej z naszych czytelniczek. Gdy Ewelina trafiła na zdjęcia kobiet po porodzie zrozumiała, że nigdy więcej nie chce słyszeć o zostaniu matką. Co ciąża robi z ciałem kobiety? Na Instagramie powstał profil, który zdradza wszystkie szczegóły.

Na Instagramie spotykamy zwykle piękne zdjęcia, na których kobiety wyglądają idealnie. Ewelina trafiła jednak na profil, który ukazuje całą prawdę na temat ciała kobiet po porodzie. To wstrząsnęło nią na tyle, że nasza czytelniczka postanowiła nie mieć potomstwa. Uważa, że dziecko nie wynagrodzi jej utraty zdrowia i wyglądu.

Dziecko zmienia ciało kobiety

Ciało kobiety zaczyna się zmieniać już w pierwszych tygodniach ciąży. O ile duży brzuch nie budzi niechęci, to zdjęcia kobiet po porodzie mogą wywołać wiele emocji, które nie zawsze są pozytywne. Gdy Ewelina zobaczyła, jak naprawdę wygląda ciało po urodzeniu dziecka, postanowiła zrezygnować z macierzyństwa.

– Zawsze chciałam mieć dzieci, ale kiedy zobaczyłam te zdjęcia, odjęło mi mowę. Rozmyśliłam się i nikt mnie nie przekona, że dziecko jest warte tego, żebym doprowadziła moje ciało do ruiny. Kobiety, które zachodzą w ciążę, nie mają pojęcia, jaki dramat je czeka — pisze Ewelina.

Konto, na które trafiła, pokazuje prawdziwy obraz macierzyństwa i zmian, jakie zachodzą w kobiecym ciele. Świeżo upieczone mamy muszą używać pieluchomajtek, mają nadwagę, blizny, rozstępy, a także pokazują jak karmią dzieci i nie ukrywają zmęczenia.

Co dzieje się z ciałem kobiety po porodzie?

Ciało kobiety po porodzie powoli wraca do stanu sprzed ciąży. Nie wszystko jednak jest takie proste, bo niektóre zmiany takie jak dodatkowe kilogramy, blizny czy rozstępy, zostają z nami na lata. Niestety, kobiece niedoskonałości wciąż są powodem do wstydu, dlatego wiele z nas panicznie boi się tego, co stanie się z nami po porodzie. Okazuje się, że ciąża wpływa nie tylko na wygląd.

Czy ciąża skraca życie? Wyniki badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców nie pozostawiają złudzeń. Naukowcy z George Mason University w Wirginii udowodnili, że ciąża powoduje szybsze starzenie się komórek. Jak wyjaśniają, poród skraca telomery, czyli czapeczki na końcu nici DNA. Długość telomerów odpowiada za długość życia. Okazuje się, że poród skraca je bardziej niż palenie i otyłość!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

DZIECKO
instagram.com/lifeafterbirthproject

Zdjęcia kobiet po porodzie wywołują skrajne emocje.

DZIECKO
instagram.com/lifeafterbirthproject

Czy dziecko warte jest drastycznych zmian w wyglądzie? Dla każdej z nas jest to indywidualna sprawa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejny sezon „Kuchennych Rewolucji”. Ile na show zarabia Magda Gessler?
  2. W których partiach ciała Polki przybierają na wadze najszybciej? Dietetyk odpowiada
  3. Złote buty damskie to modowy HIT! Rodzaje, z czym je łączyć i komu pasują?
  4. Rodzice zostawili nastoletnie dzieci same na tydzień. Gdy po powrocie weszli do domu, odebrało im mowę
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!

Źródło: fakt.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.