Dziecko nie zostało ochrzczone przez księdza z powodu swojego nietypowego wyglądu, który znacznie obiegał od reszty dzieci, mających wstąpić do wspólnoty chrześcijańskiej. Zdaniem duchownego maluch miał nieświęte znamię, które mogło być zaraźliwe. Na udzielenie sakramentu mógł zgodzić się tylko i wyłącznie za niewielką, dodatkową opłatą.

Chrzest święty wprowadza nas do społeczności Kościoła. Z chwilą jego przyjęcia zobowiązani jesteśmy do prowadzenia życia zgodnie z wyznacznikami wiary. Problemy zaczynają się, kiedy kapłani stanowczo odmawiają przyjęcia dziecka do wspólnoty z powodu wyglądu. Tym razem maluch posiadający znamię miał być … naznaczony przez Szatana.

Dziecko nie zostało ochrzczone 

22-letnia Maria Khvostantseva jest mamą miesięcznej Viki. Kobieta mieszkająca w Kurgan, położonym w azjatyckiej części Rosji, pragnęła ochrzcić swoje dziecko w miejscowej wspólnocie prawosławnej.

Dziecko
facebook.com

Dziecko nie zostało ochrzczone przez znamiona. 

Kiedy kapłan zobaczył dziewczynkę, zmuszony był odmówić przyjęcia jej do wspólnoty. Jego zdaniem wrodzone znamię, które posiadała na swoim ciele, było nieświęte, a do tego mogło być zaraźliwe. Przez to najzwyczajniej w świecie brzydził się jej dotknąć.

Stwierdził, że nietypowa plama może być nawet wytworem Szatana. Zaproponował jej, że zaryzykuje tylko pod jednym warunkiem. Matka miała wpłacić mu drobną opłatę w wysokości 4000 rubli, czyli około 220 złotych. Poprosił też, by sprawa została ich słodką tajemnicą, która nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Matka była oburzona zachowaniem duchownego 

Historią, która jej się przytrafiła, niemalże natychmiast podzieliła się w lokalnej prasie. Kobieta od momentu pojawienia się pociechy na świecie zmaga się bowiem z nieprzychylnymi komentarzami na temat jej wyglądu.

– Kiedy urodziłam Vikę, położna powiedziała: Jest trochę brudna czy co? I próbowała ją wyczyścić serwetką – wspomniała matka.

Dziewczynka od urodzenia posiada znamiona melanocytowe o ciemnobrązowym zabarwieniu. U dzieci, które są ich posiadaczami, istnieje duże ryzyko szybkiego rozwoju czerniaka.

– Ksiądz, który nie chciał udzielić chrztu, będzie musiał stawić czoła postępowaniu dyscyplinarnemu – mówił Michaił Nasonow, rzecznik Kościoła prawosławnego w Kurgan.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziecko
facebook.com

Zdaniem księdza dziewczynka mogła być naznaczona przez Szatana. 

Dziecko
facebook.com

Sprawę w mediach nagłośniła jej mama. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerytura zwolniona z podatku. Spełnia się największe marzenie emerytów
  2. Znaki zodiaku kobiet, które przyciągają nieodpowiednich mężczyzn. One powinny szczególnie uważać
  3. Zauważyliście kiedyś jeden paznokieć pomalowany u mężczyzny? Nie stoi za tym przypadek ani moda
  4. Anna Wendzikowska skrytykowana przez najnowsze zdjęcie z córką. Internautki nie pozostawiły na niej suchej nitki
  5. Sparaliżowana kobieta z ciężkimi dolegliwościami trafiła do szpitala. Lekarze zajrzeli między jej nogi i zamarli, znaleźli przyczynę choroby
Poprzedni artykułZmiany w „The Voice of Poland”? Wiemy, kto zasiądzie w fotelach jurorów w nowej edycji
Następny artykułŚwiąteczne must have dla niej i dla niego
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.