Dziecko uczęszczające do 4 klasy szkoły podstawowej potrafi rozwiązać to zadanie. Większość osób jednak ma z nim problem! Sprawdź, czy znasz prawidłowy wynik. Jeżeli sobie poradzisz, jesteś geniuszem!

Zadanie, które nie jednej osobie spędziło sen z powiek pojawiło się na Kwejku. Okazało się, że pochodzi ono z podręcznika 4-klasisty, a ponoć 96% ludzi nie jest w stanie go rozwiązać! Jak to możliwe? Równanie wzbudziło takie emocje, że o jego rozwiązanie i wyjaśnienie pokusili się studenci, a nawet pewien doktor inżynier! Znasz prawidłowy wynik zadania, z którym radzi sobie dziecko z podstawówki?

11-letnie dziecko rozwiązuje to zadanie, a Ty dasz radę?

Jesteś ciekaw jak brzmi zadanie? To działanie matematyczne: 6:2(2+1)=? Wygląda banalnie, więc dlaczego wzbudziło tak duże zainteresowanie? Okazuje się, że poszczególne osoby otrzymują inny wynik! Choć, aby uzyskać poprawne rozwiązanie, wystarczy posiadać podstawową z matematyki i znać kolejność wykonywania działań, internauci sprzeczają się, czy prawidłową odpowiedzią jest 9, a może 1? Jakim cudem radzi sobie z nim dziecko?

Dyskusja wśród studentów

Głos w sprawie zabrali studenci Politechniki Warszawskiej oraz student Politechniki Śląskiej, jak i dr inż. Krzysztof Bryś z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. To niesamowite, że zadanie, które rozwiązuje dziecko wzbudziło takie poruszenie!

Jaki więc jest właściwy wynik?

Można sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś interpretuje to zadanie według innej notacji i wychodzi mu 1. Ale korzystając z ogólnie przyjętej w środowisku naukowym kolejności wykonywania działań nie mam wątpliwości, że poprawnym wynikiem jest 9. – wyjaśnił dr inż. Krzysztof Bryś. Jeżeli więc z wyliczeń otrzymałeś wynik 9, jesteś geniuszem!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziecko
kwejk.pl

Zagorzała dyskusja wybuchła wśród studentów. Jak widać zadanie, które może rozwiązać dziecko, sprawia problem nawet osobom po maturze!

dziecko
kwejk.pl

Nie obyło się bez odpowiedzi.

dziecko
Facebook @crazynauka

Poza dr inż. Krzysztof Bryś, tajemnicę równania wyjaśniła również Crazy nauka.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez kilka miesięcy przyjmowała ziołowy suplement diety. Specyfik zrujnował jej wątrobę
  2. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  3. Dziewczynka uratowała brata przed porwaniem. Chłopiec cudem uniknął śmierci
  4. Edyta Herbuś pokazała nagie zdjęcia. Reakcje fanów są skrajne. Przesadziła?
  5. Zmiany w regulaminie Eurowizji. Teraz reprezentant musi wygrać program TVP
  6. Dzieci Królikowskiego drżą o jego zdrowie. Jest ich aż 5, smutne doniesienia

źródło: plotek.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.