Dziecko trafiło do szpitala w stanie krytycznym. Wystarczył jeden pocałunek członka rodziny, aby dziewczynka o mały włos nie pożegnała się z życiem. Gdyby nie natychmiastowa reakcja matki, mogłoby dojść do prawdziwej tragedii. Historia ta może być przestrogą i lekcją dla wielu rodziców.

Niepodważalne jest, że dzieci szczególnie te najmłodsze to niebywale delikatne i słabe istotki. Właśnie dlatego maluchy w pierwszym okresie życia są tak częstymi gośćmi w poradniach pediatrycznych. Ich prawidłowy rozwój i ogólny stan zdrowia musi być systematycznie kontrolowany. Gdyby nie spostrzegawczość matki, nasza mała bohaterka prawdopodobnie nie przeżyłaby kolejnej nocy.

Dziecko po pocałunku trafiło do szpitala

Claire Henderson wraz z ukochanym mężem i najbliższymi świętowała narodziny swojej wyczekanej córeczki, Brooke. Naturalne jest, że goście odwiedzający matkę i noworodka całują pociechę, nie mogąc się na nią napatrzeć. Tym razem jednak mogło zakończyć się to tragicznie.

Dziecko
Facebook.com @Claire Henderson

Dziecko zostało zakażone wirusem opryszczki.

Okazało się, że któryś ze zgromadzonych w mieszkaniu gości zaraził maluszka wirusem, wywołującym opryszczkę. U dzieci doprowadzić może do sporych komplikacji zdrowotnych, a w najgorszym wypadku nawet śmierci. Kiedy tylko Claire zauważyła, że jej córeczka ma spuchnięte wargi, natychmiast udała się z nią do szpitala.

Rany były na całym ciele 

W wyniku zakażenia rany pojawiły się na twarzy, wargach, a także gardle dziewczynki. Niezwłocznie przeprowadzone zostały badania sprawdzające stan jej mózgu i wątroby.

Lekarzom dość szybko udało się ustalić, że Brooke zaatakował bardzo rzadki rodzaj infekcji. Całe szczęście specjalistyczne kroplówki pomogły uratować życie dziewczynki. Gdyby nie natychmiastowa reakcja jej matki, noworodek mógłby nie przeżyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziecko
Facebook.com @Claire Henderson

Gdyby nie szybka reakcja matki mogłoby dojść do tragedii. 

Dziecko
Facebook.com @Claire Henderson

Dziecko wróciło bezpiecznie do domu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. NIE ŻYJE już ponad 70 dzieci. Skrajnie niebezpieczny produkt szybko wycofywany ze sprzedaży
  2. Zakonnica znęca się nad dziećmi z domu dziecka. „To były okropne dźwięki. Mnie jako matce pękało serce”
  3. Pielęgnacja koreańska twarzy.10 sekretów Koreanek
  4. Nie żyje ojciec aktora „M jak miłość”. Był znanym muzykiem
  5. Agnieszka Woźniak-Starak na grobie swojego męża, rozdzierające sceny. Potrzebny był helikopter, serce się łamie
  6. Tysiące Polaków używają popularnego szamponu. Nikt nie wie, że producent ukrywa straszną prawdę
Poprzedni artykułKapsułowa kolekcja marki ZAQUAD z udziałem Gabi Drzewieckiej
Następny artykułTomasz Kammel również odejdzie z „Pytania na śniadanie”? Media donoszą przykre informacje
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.