Dziecko, które zmarło w wieku 6 lat, zostawiło po sobie pamiątki, których nikt nie mógłby się spodziewać. Zaledwie kilka dni po jej śmierci jej mama odkryła je schowane na dnie szafy. Kiedy podzieliła się nimi ze światem, wywołały ogromną furorę, a dziewczynka po swojej śmierci okrzyknięta została mianem prawdziwej bohaterki.

Elena podobnie jak inne dzieci w jej wieku była beztroskim, radosnym i pełnym życia dzieckiem. Dla swoich ukochanych rodziców była całym światem. W przyszłości marzyła o tym, by zostać nauczycielką, w szkole, do której uczęszczała na co dzień. Niestety życie pisze dla nas różne scenariusze, a na niektóre z nich nie mamy żadnego wpływu.

Dziecko pozostawiło po sobie pamiątkę

U Eleny Desserich lekarze w młodziutkim wieku zdiagnozowali nieuleczalny nowotwór mózgu. Jej rodzice byli zdruzgotani, a ich życie w jednej chwili rozsypało się na milion kawałków. Specjaliści zajmujący się dziewczynką dawali jej zaledwie 3 miesiące życia. W tej kwestii okazali się nieomylni.

Dziecko
Screen z nagrania YouTube

Dziecko zmagało się z nieuleczalnym nowotworem. 

Rozwijająca się choroba zaczęła uniemożliwiać jej normalne funkcjonowanie. Problemy z przełykaniem przyczyniły się do tego, że w pełnym momencie nie mogła samodzielnie jeść i pic. Aby móc w jakikolwiek sposób porozumiewać się z rodziną, zaczęła pisać im karteczki. Jej talent artystyczny i zamiłowanie do rysowania sprawiły, że każda wiadomość wyglądała niczym małe dzieło sztuki.

Co takiego odnalazła mama?

Okazało się, że Elena przed śmiercią ukrywała karteczki w różnych miejscach. Pomimo tego, że każdy ukrywał fakt jej śmierci, ona doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Udowodniła to na rysunkach, które jej mama znalazła w jednej z szuflad.

Dziecko wpadło na wyjątkowy sposób pożegnania się ze swoją rodziną. Na karteczkach pisała, jak bardzo kocha oraz jak ogromną rolę odegrali w jej życiu. Oprócz tego stworzyła też szereg życiowych porad dla swojej młodszej siostry. Jej dzieła sprawiły, że po śmierci stała się prawdziwą bohaterką. Rodzice rysunki, które tworzyła dziewczynka, wydali w wersji papierowej. Cały dochód z ich sprzedaży przeznaczyli na badania mające na celu walkę z rakiem.

ZOBACZ ZDJĘCIE I FILMIK Z UDZIAŁEM DZIEWCZYNKI:

Dziecko
Screen z nagrania YouTube

Dziewczynka pozostawiła po sobie wiele pamiątek. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy kot na świecie. Cena tej rasy przyprawia o zawrót głowy
  2. Ikony stylu. 15 niekwestionowanych ikon wszech czasów
  3. Płeć dziecka Sylwii Przybysz. Para YouTuberów zdradziła tajemnicę
  4. Agata Duda w Londynie. Pierwsza Dama w ognistej stylizacji
  5. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
  6. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą

 

 

 

Poprzedni artykułMartyna Gliwińska pokazała zdjęcie w ciąży. Ojcem dziecka jest Jarosław Bieniuk
Następny artykułKobiety po 40 potrzebują jednej witaminy, jak powietrza. 14 oznak, że twój organizm o nią błaga
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.