Dziecko o siwych włosach to dość niecodzienny widok. Nic więc dziwnego, że chłopiec, który przyszedł na świat z burzą białych loków, wywołał na porodówce spore poruszenie. Gdy rodzice ujrzeli swoje nowo narodzone maleństwo, byli przerażeni. Obawiali się, że ich ukochany synek cierpi na poważną chorobę.

Przypadek kiedy dziecko ma siwe włosy, znamy chyba tylko z filmu o Benjaminie Buttonie… Jednak na Węgrzech na świat przyszedł chłopiec o śnieżnobiałych puklach. Zaniepokojeni rodzice obawiali się najgorszego scenariusza.

Dziecko z siwymi włosami

Chłopiec przyszedł na świat z głową pełną białych włosów. Choć malec wyglądał we fryzurze całkiem uroczo, wprawił personel szpitala w zdumienie. Jego rodzice nie mogli w to uwierzyć i bali się, że ich dziecko jest poważnie chore.

Byli przekonani, że ich synek cierpi na rzadki albinizm. Mimo że sama choroba nie jest tak aż tak groźna dla zdrowia, to jednak specyficzny wygląd mógłby utrudnić mu w przyszłości życie.

Dziecko mogłoby paść ofiarą nieprzyjemnych docinków ze strony rówieśników lub spotkać z brakiem akceptacji ze strony otoczenia.

Nic dziwnego, że świeżo upieczeni, bezradni rodzice zmartwili się nietypowym wyglądem noworodka i nie wiedzieli jak poradzić sobie z tym przypadkiem. Zwrócili się o pomoc do lekarzy, a oni natychmiast zareagowali.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko z albinizmem: Co to albinizm?

Albinizm to bielactwo, czyli wrodzone zaburzenie objawiające się brakiem pigmentu w skórze, a także we włosach i tęczówce oka. Ta rzadka choroba jest spowodowana problemami organizmu z wytwarzaniem melaniny, która odpowiada za zabarwienie skóry. W odpowiedzi na obawy rodziny lekarze zdecydowali się na wykonanie niezbędnych badań, aby upewnić się, czy z maluchem jest wszystko w porządku.

Dziecko zostało zabrane na zabieg pobierania krwi, a próbki trafiły do laboratorium. Po kilku dniach sprawa była jasna. Chłopiec był zdrowy, a kolor jego włosów był jedynie tymczasowym zaburzeniem pigmentacji. Specjaliści wytłumaczyli świeżo upieczonej mamie, że z czasem włosy niemowlęcia zaczną naturalnie ciemnieć i nie ma powodu do obaw. Dziecko jest bezpieczne i zdrowe. Czujni rodzice mogli zatem odetchnąć z ulgą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dziecko
youtube.com videoinspirational

Dziecko przyszło na świat z prawdziwymi siwymi włosami!

dziecko
youtube.com videoinspirational

Niemowlę zaskoczyło rodziców wyglądem swojej fryzury.

dziecko
youtube.com videoinspirational

Czy taki niemowlak nie wygląda uroczo?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie mieści się w głowie, co Jakimowicz wyprawiał na antenie

Źródło: webniusy.com

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.