Dziecko o siwych włosach to niecodzienny widok. Fryzura malucha wywołała spory szok na porodówce, ponieważ chłopiec urodził się z burzą białych loków. Gdy rodzice ujrzeli swoje maleństwo, byli przerażeni!

Przypadek kiedy dziecko ma siwe włosy, znamy chyba tylko z filmu o Benjaminie Buttonie… Jednak na Węgrzech na świat przyszedł chłopiec o śnieżnobiałych lokach. Zaniepokojeni rodzice obawiali się najgorszego scenariusza.

Dziecko z siwymi włosami

Chłopiec przyszedł na świat z głową pełną białych włosów. Choć malec wyglądał we fryzurze całkiem uroczo, to jednak wprawił personel szpitala w zdumienie. Jego rodzice nie mogli w to uwierzyć i bali się, że ich dziecko jest poważnie chore. Byli przekonani, że ich synek cierpi na rzadki albinizm. Mimo że sama choroba nie jest tak aż tak groźna dla zdrowia, to jednak ten specyficzny wygląd mógłby utrudnić mu w przyszłości życie.

Dziecko mogłoby paść ofiarą nieprzyjemnych docinek ze strony rówieśników lub spotkać z brakiem akceptacji ze strony otoczenia. Rodzice byli bezradni i nie wiedzieli jak poradzić sobie z tym przypadkiem. Zwrócili się więc o pomoc do lekarzy, a oni natychmiast zareagowali.

  1. Joanna Liszowska pokazała córki. Zdjęcie dziewczynek zachwyciło fanów
  2. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę

Czy to poważna choroba?

Albinizm, inaczej bielactwo, to wrodzone zaburzenie objawiające się brakiem pigmentu w skórze, a także we włosach i tęczówce oka. Ta rzadka choroba jest spowodowana problemami organizmu z wytwarzaniem melaniny, która odpowiada za zabarwienie skóry. W odpowiedzi na obawy rodziny lekarze zdecydowali się na wykonanie niezbędnych badań, aby upewnić się, czy z maluchem jest wszystko w porządku.

Dziecko zostało zabrane na zabieg pobierania krwi, a próbki trafiły do laboratorium. Po kilku dniach sprawa była jasna. Chłopiec był zdrowy, a kolor jego włosów był jedynie tymczasowym zaburzeniem pigmentacji. Specjaliści wytłumaczyli świeżo upieczonej mamie, że z czasem włosy niemowlęcia zaczną naturalnie ciemnieć i nie ma powodu do obaw. Dziecko jest bezpieczne i zdrowe. Czujni rodzice mogli zatem odetchnąć z ulgą.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

dziecko
youtube.com videoinspirational

Dziecko przyszło na świat z prawdziwymi siwymi włosami!

dziecko
youtube.com videoinspirational

Niemowlę zaskoczyło rodziców wyglądem swojej fryzury.

dziecko
youtube.com videoinspirational

Czy taki niemowlak nie wygląda uroczo?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  2. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  3. Nadchodzi wiosna? Prognozy mówią same za siebie, w końcu wszystko jasne
  4. Mąż od jakiegoś czasu znikał wieczorami i wracał późno do domu. Żona postanowiła go śledzić, szybko odkryła prawdę
  5. Iwona Pavlović została blondynką. Na najnowszym zdjęciu nie przypomina siebie
  6. Odbiera mowę. Wyciekło nagranie ze Szczeną z „Chłopaków do wzięcia”; ostrzegamy, oglądacie na własną odpowiedzialność

źródło: webniusy.com

Poprzedni artykułKolor Pantone 2020 w kolekcji Baldowski
Następny artykułZnaki zodiaku, które najczęściej kłamią. Im lepiej nie wierzyć na słowo
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.